Środa, 17.05.2017 r

Zmarł Władysław Stolarczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, tj. 17 maja 2017 roku, zmarł Władysław Stolarczyk.

Najbardziej doświadczony trener w historii bielawskiego sportu, który zapasom poświęcił ponad 50 lat swojego życia. W 2011 r. otrzymał Medal Honorowy "Zasłużony dla Miasta Bielawa".

Władysław Stolarczyk był trenerem Zapaśniczego Klubu Sportowego "Bielawianka". Medali, pucharów i dyplomów, które zdobył w swojej karierze jako zawodnik, naprawdę trudno zliczyć. Był brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów i wielokrotnie startował w zawodach rangi międzynarodowej. Mimo że był na sportowej emeryturze, nie unikał rywalizacji. Przykładem jest sukces - wicemistrzostwo świata weteranów, które zdobył w wieku 65 lat. Pan Władysław miał charyzmę. Dla młodych zapaśników był prawdziwym wzorem do naśladowania, a wielu z nich przychodziło na treningi właśnie ze względu na swojego trenera.

Przez szereg lat był trenerem koordynatorem kadry wojewódzkiej juniorek i kadetek, z której wiele dziewcząt zdobywało medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Działacz DZZ Wrocław.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w Kościele pw. WNMP w Bielawie dnia 20 maja 2017 roku o godz. 12. Po Mszy św. wyprowadzenie zmarłego z kaplicy Cm. Parafialnego na miejsce wiecznego spoczynku.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013