Sobota, 20.06.2020 r

Zmarł Stanisław Łuczyński

W dniu 20 czerwca 2020 w wieku 79 lat zmarł Stanisław Łuczyński, legenda piotrkowskich zapasów, znany i ceniony na całym świecie sędzia zapaśniczy.Stanisław Łuczyński
Stanisław Józef Łuczyński urodził się 9 maja 1941 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Zawodnik zapasów w stylu klasycznym, sędzia i działacz sportowy. Pierwszy piotrkowianin, który sędziował podczas Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku w Seulu.
Przygodę ze sportem i zapasami rozpoczął w GKS „Piotrcovia” Piotrków Trybunalski,  był wychowankiem trenera Eugeniusza Kierszuna.
Prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego w Piotrkowie Trybunalskim w latach 1975-1980, członek Komisji Sędziowskiej Polskiego Związku Zapaśniczego 1976-1980.
Wybitny sędzia, którą swą przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 1965 roku jako sędzia okręgowy, a następnie uzyskiwał kolejne klasy sędziowskie, aż do osiągniecia najwyższej klasy sędziego międzynarodowego, któremu dane było sędziować wielokrotnie podczas Mistrzostw Europy i Świata, a 1988 roku był sędzią podczas zawodów zapaśniczych na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu.
Za swe zasługi dla sportu zapaśniczego, władze Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej przyznały mu status sędziego honorowego FILA i odznaczyły Srebrną Gwiazdą FILA. Wielokrotnie nagradzany za swą pracę na rzecz rozwoju polskiego sportu przez Polski Związek Zapaśniczy, władze samorządowe Piotrkowa Trybunalskiego oraz instytucje regionalne i ogólnokrajowe.   
Środowisko zapaśnicze na czele z prezesem Andrzejem Supronem, łączy się w bólu i składa wyrazy współczucia jego najbliższym.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 25.06.2020 roku w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Cmentarnej w Piotrkowie Trybunalskim o godzinie 13.30.

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013