Środa, 10.04.2019 r

Zbigniew Baranowski wicemistrzem Europy!

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) zdobył w Bukareszcie srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 92 kg. W finale przegrał 1:9 z Szarifem Szarifowem z Azerbejdżanu.

To drugi medal biało-czerwonych w stolicy Rumunii. Wcześniej brąz w wadze 70 kg wywalczył Magomedmurad Gadzhiev (AKS Madej Team Piotrków Trybunalski).

Szarifow zdobył pierwszy punkt przy pasywności rywala. Zejście do nogi i wypchnięcie Baranowskiego dało Azerowi dwa punkty i prowadzenie 3:0 pod koniec pierwszej rundy.

Na początku drugiej, upomniano Szarifowa i Polak uzyskał pierwszy punk. Jak się później okazało jedyny. Rywal, silniejszy fizycznie, nadawał ton walce. Trzy akcje: zejścia do nóg oraz obejście dały mu sześć punktów i złoty medal.

 

Walkę o brązowy medal w kategorii 125kg stoczył Robert Baran. Jego rywalem był Ołeksandr Chocianywski z Ukrainy. Rywal naszego reprezentanta zdobył szybkie trzy punkty wypychając Barana poza matę. Pod koniec drugiej rundy Baran wykonał udany atak w nogi za dwa punkty. Do wywalczenia medalu zabrakło kilku sekund. 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013