Piątek, 10.06.2016 r

Zarząd

Zarząd PZZ 2016-2020

Andrzej Supron 

Urodzony 22 października 1952 w Warszawie. Reprezentant RKS Elektryczność Warszawa (1963-1971) i GKS Katowice (1972-1987).

14-krotny mistrz Polski.

6-krotny medalista MŚ: złoty: 1979 (68kg); srebrny: 1975 (68 kg), 1978 (68 kg), 1982 (74 kg), 1983 (74 kg); brązowy: 1974 (68 kg). 

8-krotny medalista ME: złoty: 1970 (68kg), 1975 (68 kg), 1982 (74 kg); srebrny: 1974 (68 kg), 1983 (74 kg); brązowy 1972 (68 kg), 1979 (68 kg), 1981 (74 kg). 

Olimpijczyk –  1972 Monachium  (7 miejsce), 1976 Montreal (5 miejsce), 1980 Moskwa (srebrny medal),  1984 Budapeszt - Igrzyska Przyjaźni (srebrny medal).

Od 1979 trener zapaśnictwa, od 1986 sędzia międzynarodowy. Był wiceprzewodniczącym Światowej Rady Zawodniczej FILA. Odznaczony Złotą Gwiazdą FILA (2003). Po zakończeniu kariery zawodniczej - trener kadry USA, asystent trenera polskiej kadry narodowej (Stanisława Krzesińskiego). Działacz sportowy, członek zarządu PKOl,  wiceprezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony m. in. Złotym, srebrnymi i brązowymi Medalami za Wybitne Osiągnięcia Sportowe,  a także Krzyżem Kawalerskim OOP i Krzyżem Oficerskim OOP. Od czerwca 2017 r. Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.


a.supron@pzz.org.pl

Witold Ciemierz - Wiceprezes ds. sędziowskich
w.ciemierz@pzz.org.pl

Ryszard Niedźwiedzki - Wiceprezes ds. stylu wolnego
r.niedzwiedzki@pzz.org.pl

Ryszard Wolny - Wiceprezes ds. stylu klasycznego
r.wolny@pzz.org.pl

Mieczysław Czwaliński - Wiceprezes ds. zapasów kobiet
m.czwalinski@pzz.org.pl

Marek Cieślak - Członek Zarządu
m.cieslak@pzz.org.pl

Karol Łebkowski - Członek Zarządu
karollebkowski@gmail.com

Artur Ordak - Członek Zarządu
a.ordak@pzz.org.pl

Mirosław Pikierski - Członek Zarządu
m.pikierski@pzz.org.pl

Andrzej Wroński - Członek Zarządu
a.wronski@pzz.org.pl

Maciej Zakowicz - Członek Zarządu
m.zakowicz@pzz.org.pl

Agata Mikulska - członek zarządu

wiceprezes ds. organizacyjnych do dnia 24 sierpnia 2018 r.(włącznie ) 

a.mikulska@pzz.org.pl

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013