Czwartek, 28.11.2019 r

Zapasy sportem wszystkich dzieci coraz popularniejsze

                                                                               
 
    Polski Związek Zapaśniczy przy współudziale Ministerstwa Sportu po raz kolejny prowadzi akcję "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci". W tym roku zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych bije rekordy.
Prowadzobne są równolegle dwa programy. Pierwszy pod nazwą "Zapasy na wsi" odbywają się w 68 szkołach i placówkach oświatowych. Nie zawsze to odbywa się w szkołach, bo wszystko zależy od udostępnienia sali gimnastycznej. A wiadomo, że na wsi nie wszystkie szkoły mają takie obiekty. W przypadku miast, zajęcia odbywają się w 54 szkołach. Program obejmuje dzieci ze szkół podstawowych, w wieku od 8-14 roku życia.
Zapaśnicza akcja nabiera tempa. Z roku na rok coraz więcej jest chętnych do współnej zabawy w ten sport. Zainteresowanie wśród chłopców i dziewczynek jest bardzo duże. Zajęcia prowadzą fachowi instruktorzy klubowi ze wszystkich 16 województw. Dlatego program jest spójny i co najważniejsze, profesjonalny prowadzony. PZZ stale udoskonala program akcji. Nawiązuje współpracę z cenionymi instytuacjami i fachowcami.
29 listopada zakończą się zajęcia z dziećmi. Do końca roku akcja zostanie podsumowana od strony organizacyjnej i zaczną się przygotowania do przyszłorocznej edycji. PZZ i Ministerstwo Sportu chcą dalej kontynuować program, który już przynosi duże efekty.
    Podsumowaniem obecnego cyklu będzie konferencja szkoleniowa, która w dniach 29 listopada - 1 grudnia odbędzie się Białej Podlaskiej. Będę wykłady i zajęcia dla trenerów. Podczas konferencji szkoleniowej wezmą udział: prof. Tomasz Niżnikowski, dr Tomasz Grzywacz, nasz międzynarodowy sędzia Karol Łebkowski, który ma olbrzymią szansę na olimpijski wyjazd do Tokio, a także dietetyczka Justyna Mizera, trener koordynator PZZ Jan Godlewski i psycholog sportu Marcin Kwiatkowski,.
W przyszłym roku akcja "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci" będzie kontynuowana. PZZ liczy na jeszcze większe środki na finansowanie tego przedsięwzięcia.Program do kolejnego cyklu ma być gotowy do 15 stycznia

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013