Wtorek, 08.09.2020 r

Zapaśniczki mają dwie kwalifikacje do Tokio, ale chcą więcej...

Już mamy dwie kwalifikacje olimpijskie, ale walczymy o więcej – mówi trener polskiej kadry zapaśniczek Piotr Krajewski. Biało-czerwone zakończyły właśnie kolejny etap przygotowań do najważniejszych imprez, którym było zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

 

Pandemia koronawirusa zatrzymała kwalifikacje olimpijskie w zapasach. – Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata udało nam się wywalczyć dwie. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli okazję, by walczyć o kolejne – dodaje Krajewski. W grudniu zaplanowane są mistrzostwa świata i to aktualnie do tej imprezy przygotowują się Polki.

Przepustki do Tokio wywalczyły Roksana Zasina w kategorii do 53 kg i Jowita Wrzesień w kategorii do 57 kg. Początkowo trener reprezentacji planował, iż zawodniczki, które wywalczą miejsce w igrzyskach dla Polski pojadą do Japonii, ale później zmienił zdanie. – Podjąłem tę decyzję w związku z wydłużeniem przygotowań o rok. W tej chwili więc trwa rywalizacja w tych kategoriach o wyjazd na igrzyska – mówi Krajewski.

Ta decyzja nie podoba się Roksanie Zasinie. – Uważam, że dla mnie to jest krzywdzące. Ciężko pracowałam na tę kwalifikację, a teraz muszę jeszcze o nią walczyć – mówi.

– To jest decyzja trenera i trzeba ją zaakceptować. Wiadomo, że to jest największe marzenie każdego sportowca, by wziąć udział w igrzyskach i zdobyć medal. Nie jestem wyjątkiem – dodaje Jowita Wrzesień.

Zgrupowanie w Cetniewie było trzecim tegorocznym obozem dla kadry zapaśniczek.

– Poprzednie dwa mieliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Gdy spotkaliśmy się po przerwie była euforia. Jestem zadowolony, bo dziewczyny po przerwie spowodowanej pandemią przyjechały w dobrej formie, nie straciły dużo. Mamy nadzieję, że dalej będziemy mogli trenować i przygotowywać się do mistrzostw świata, kwalifikacji olimpijskich i oczywiście samych igrzysk – mówi trener Krajewski.

– Mamy tutaj możliwość robienia treningów na macie, na siłowni i na plaży. Jest też stadion lekkoatletyczny, więc niczego nam nie brakuje – dodaje Wrzesień.

Najbliższym startem dla zawodniczek będą mistrzostwa Polski seniorek, zaplanowane w dniach 10-11 października w Bielawie.

– Już dość dawno nie miałyśmy żadnego startu. Za miesiąc mają odbyć się mistrzostwa Polski, ale pewnie też stoją pod znakiem zapytania – mówi Zasina.

AUDIO LINK

WIDEO LINK

Foto Paweł Skraba

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013