Sobota, 09.09.2017 r

Zapaśnicze święto w Łodzi

W sobotę, 9 września w hali przy ul. Małachowskiego w Łodzi, odbył się zapaśniczy turniej Wielka Nagroda Łodzi - Master Cup. W zawodach wystartowali młodzi zawodnicy z: Krakowa, Rzeszowa, Połańca, Chęcin, Kielc, Jakubic, Warszawy, Stargardu oraz pięciu łódzkich klubów: Master, Atleta, Budowlani, 20 i Suples.

Turniej został zorganizowany przez trenerów: Piotra Górskiego (Master) i Agatę Żuromską (Atleta) z okazji jubileuszu dwóch klubów - UKS Atleta - 10-lecie i KS 20 - 20-lecie. Kluby obchodzące swój jubileusz zdobywały medale Mistrzostw Świata i Europy, a także medale Mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych. Największe sukcesy odnosi wychowanka KS 20 Roksana Zasina, aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w zapasach. Zasina dokładnie 10 lat temu zdobyła dla KS 20 pierwszy tytuł mistrzyni Polski seniorek.

Podczas turnieju swój jubileusz 50-lat działalności w zapasach obchodził również pierwszy trener Roksany Zasiny, Jacek Górski.

Łódzkie zapasy w ostatnich latach rozwijają się znakomicie, czego potwierdzeniem, może być pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej zespołu Master Łódź oraz drugie Budowlanych Łódź, na trzecim miejscu znaleźli się Czarni Połaniec. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Tworek (Master Łódź), a najlepszą zawodniczką Weronika Kapinos (Czarni Połaniec).

Współorganizatorami zawodów był Urząd Miasta Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.