Środa, 15.09.2021 r

ZAKOPANE - MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ OPUCHAR PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU ZAPAŚNICZEGO ANDRZEJA SUPRONA W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

W zimowej stolicy Polski wystartowało 43 zawodników z 12 państw. Dla podopiecznych trenera- Jusupa Abdusalamowa był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się MŚ w Oslo (2-10.10.2021).

Po mistrzostwach Polski, które dwa tygodnie temu odbyły się w Rzeszowie, trener reprezentacji nie miał jeszcze do końca sprecyzowanego składu na światowy czempionat. Zakopiański turniej miał więc dać odpowiedz, którzy zawodnicy dołączą do tzw. pewniaków. Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii 65kg, w której wystąpiło dwóch aktualnych wicemistrzów Europy. Krzysztof Bieńkowski oraz gościnnie Eduard Grigoriew. W bezpośredniej konfrontacji dwoma punktami wygrał Bieńkowski, który w dalszej rywalizacji uległ Kazachowi, Adilowi Ospanowi, z którym z kolei wygrał Grigoriew. Ostatecznie kategorię wygrał zawodnik z Kazachstanu. Jednak dwaj nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony.

Murad Gadzijew (70kg), który nie walczył w MP pokazał się z bardzo dobrej strony. Walczył bardzo pewnie i w swoim stylu wygrał ze swoimi rywalami. Jak dodaje polski trener Murad przebywał na obozie w Machaczkale i widać efekt pracy, którą wykonał. Mam nadzieję, że do Oslo pojedzie w optymalnej formie.

W kategorii 74kg nasz reprezentant na norweskie MŚ, Kamil Rybicki po dwóch walkach został wycofany z dalszej rywalizacji, skarżąc się na niewielki uraz kolana. W tej wadze z dobrej strony pokazał się również Szymon Wojtkowski, który był bardzo bliski zwycięstwa z silnym Dzhparovem z Rosji. Podobnie w walce z wicemistrzem świata Kazachem, Kaipanovem mało brakowało do odniesienia sukcesu. Szymon swoją postawą pokazał, że warto na niego postawić w młodzieżowych MŚ.

W 86kg najlepiej powalczył Sebastian Jezierzański, który zdobył trzecie miejsce. W Zakopanem toczyła się rywalizacja pomiędzy Cezarym Sadowskim i Filipem Rogutem o miejsce w składzie na młodzieżowe MŚ. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Sadowski i to on będzie reprezentować nasz kraj w Serbii. Do Oslo natomiast pojedzie wspomniany Jezierzański.

Zbigniew Baranowski walczący gościnnie w kategorii 97kg okazał się najlepszy wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Drugi z naszych etatowych reprezentantów Radosław Baran przegrał ze Zbyszkiem po niezwykle zaciętej walce. Radek nie walczył jednak na 100% narzekając na niewielki ból w okolicy pachwiny. Niemniej Ci dwaj panowie będą reprezentować nasz kraj w Norwegii. Zbyszek w kategorii 92kg a Radek w 97kg.

W wadze superciężkiej w finałowym boju spotkali się dwaj kandydaci do wyjazdu na MŚ. Podobnie jak miało to miejsce w rzeszowskich MP tak i w Zakopanem lepszym okazał się Robert Baran, który wygrał z Kamilem Kościółkiem. Przed naszymi reprezentantami teraz dwutygodniowe zgrupowanie w Zakopanem i 1.10.2021 wylot do Oslo na MŚ.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

57KG

1 Meiranbek Kartabay-KAZ

2 Rasljon Inoyatov-POL

65KG

1 Adil Ospanov-KAZ

2 Eduard Grigorev-POL

3 Krzysztof Bieńkowski-POL

3 Halidov Gamzatgadzsi-HUN

70KG

1 Magomedmurad Gadzhiev-POL

2 Talgat Syrbas-KAZ

3 Antal Daniel-HUN

3 Gulyas Botond-GER

74 KG

1 Darsam Dzhparov-RUS

2 Biro Krisztian-ROM

3 Kaipanov Nurkozha-KAZ

3 Szymon Wojtkowski-POL

79KG

1 Bolat Sakayev-KAZ

2 Derbellay Tanguy-SUI

3 Eslami Syerus-GBR

3 Murad Kuramagomedov-HUN

86KG

1 Azamat Dauletbekov -KAZ

2 Ivars Samusonkos -LTU

3 Sebastian Jezierzański-POL

3 Cezary Sadowski-POL

97KG

1 Zbigniew Baranowski-POL

2 Michał Bielawski-POL

3 Radosław Baran-POL

3 Krasauskas Lukas-LTU

125KG

1 Robert Baran-POL

2 Kamil Kościółek-POL

3 Oleg Boltin-KAZ

3 Yergali Alisher-KAZ

opracował-artjan

zdjęcia- Sebastian Maczuga

Sport zapaśniczy wspiera:

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych - Sponsor Tytularny PZZ, Oficjalny sponsor reprezentacji Polski w zapasach

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Centrum Medyczne MML - Partner Medyczny PZZ

Polskok Chrzanow - Partner Techniczny PZZ

Enea

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Grafika w artykule pzz
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013