Środa, 08.01.2020 r

Yusup Abdusalamov - "W Machaczkale zawsze mamy dobrych sparingpartnerów"

Trener Yusup Abdusalamov przebywający z Reprezentacją Polski w stylu wolnym na zgrupowaniu w Dagestanie, udzielił wywiadu korespondentowi wrestdag.ru zdradzając plany i wyzwania na najbliższe kilka miesięcy:"Na zgrupowanie do Dagestanu przyjechaliśmy z dwoma trenerami i ośmioma zawodnikami. Pięciu z nich to członkowie seniorskiej drużyny narodowej. Pozostali trzej to młodzi, obiecujący zawodnicy. Nie byliśmy w stanie zabrać wszystkich. W Polsce zostało czterech naszych wiodących zapaśników stylu wolnego, którzy leczą kontuzje.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy już w listopadzie w Polsce, gdzie mamy doskonałe zaplecze sportowe. Treningi miały na celu poprawę kondycji, siły fizycznej i wytrzymałości. Teraz niezbędni są sparingpartnerzy do pracy na macie i z tego powodu regularnie przyjeżdżamy do Machaczkały. Trenujemy w szkole Hamid. Pomimo faktu, że wszyscy czołowi zapaśnicy z Dagestanu obecnie zbierają się w swoich bazach treningowych, to nadal mamy wystarczającą ilość sparingpartnerów. Proces szkoleniowy prowadzony przez Anvara Magomedgadzhiewa bardzo nam odpowiada i to kolejny powód dla którego tu jesteśmy”.

Zapytany o cele odpowiada: „Naszym pierwszym zadaniem jest zdobycie kwalifikacji olimpijskich - podkreślił Abdusalamov. Szczegółowo opracowaliśmy swoje treningi i kalendarz turniejów, aby polscy reprezentanci startujący w olimpijskich turniejach kwalifikacyjnych byli w szczytowej formie. Pierwszym sprawdzianem będzie otwarty Puchar Polski, który odbędzie się w dniach 25–26 stycznia. W lutym wystąpimy na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Następnie czekają nas dwa turnieje kwalifikacyjne - w marcu europejski w Budapeszcie i pod koniec kwietnia w Sofii. Jak dotąd nie mamy kwalifikacji olimpijskich, ale myślę że w czterech kategoriach wagowych mamy szanse je zdobyć. I do tego dążmy”.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013