Środa, 08.01.2020 r

Yusup Abdusalamov - "W Machaczkale zawsze mamy dobrych sparingpartnerów"

Trener Yusup Abdusalamov przebywający z Reprezentacją Polski w stylu wolnym na zgrupowaniu w Dagestanie, udzielił wywiadu korespondentowi wrestdag.ru zdradzając plany i wyzwania na najbliższe kilka miesięcy:"Na zgrupowanie do Dagestanu przyjechaliśmy z dwoma trenerami i ośmioma zawodnikami. Pięciu z nich to członkowie seniorskiej drużyny narodowej. Pozostali trzej to młodzi, obiecujący zawodnicy. Nie byliśmy w stanie zabrać wszystkich. W Polsce zostało czterech naszych wiodących zapaśników stylu wolnego, którzy leczą kontuzje.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy już w listopadzie w Polsce, gdzie mamy doskonałe zaplecze sportowe. Treningi miały na celu poprawę kondycji, siły fizycznej i wytrzymałości. Teraz niezbędni są sparingpartnerzy do pracy na macie i z tego powodu regularnie przyjeżdżamy do Machaczkały. Trenujemy w szkole Hamid. Pomimo faktu, że wszyscy czołowi zapaśnicy z Dagestanu obecnie zbierają się w swoich bazach treningowych, to nadal mamy wystarczającą ilość sparingpartnerów. Proces szkoleniowy prowadzony przez Anvara Magomedgadzhiewa bardzo nam odpowiada i to kolejny powód dla którego tu jesteśmy”.

Zapytany o cele odpowiada: „Naszym pierwszym zadaniem jest zdobycie kwalifikacji olimpijskich - podkreślił Abdusalamov. Szczegółowo opracowaliśmy swoje treningi i kalendarz turniejów, aby polscy reprezentanci startujący w olimpijskich turniejach kwalifikacyjnych byli w szczytowej formie. Pierwszym sprawdzianem będzie otwarty Puchar Polski, który odbędzie się w dniach 25–26 stycznia. W lutym wystąpimy na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Następnie czekają nas dwa turnieje kwalifikacyjne - w marcu europejski w Budapeszcie i pod koniec kwietnia w Sofii. Jak dotąd nie mamy kwalifikacji olimpijskich, ale myślę że w czterech kategoriach wagowych mamy szanse je zdobyć. I do tego dążmy”.

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013