Wtorek, 09.01.2018 r

Wolniacy trenują w Machaczkale

Aż trzy razy w tym roku w Dagestanie będą obecni nasi wolniacy. Najważniejszą imprezą w pierwszym półroczu będą mistrzostwa Europy w tamtejszym Kaspijsku. Reprezentacja Polski w zapasach stylu wolnego po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej wraca do ciężkiej pracy.

Tuż przed świętami ekipa trenera Jusufa Abdusałamowa zakończyła blisko trzytygodniowe zgrupowanie w Zakopanem.
Teraz jednak przed naszą reprezentacją kolejny trzytygodniowy pobyt w Dagestanie. 7 stycznia 10 wolniaków poleciałi do Machaczkały. W kadrze znalazł się też jeden młodzieżowiec, Robert Dobrodziej z Budowlanych Łódź.
- Zgrupowanie będzie dla nas kolejnym etapem przygotowań do najważniejszych tegorocznych zawodów. Dlatego chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas - mówi czołowy polski zapaśnik, Zbigniew Baranowski.
Nad Morzem Kaspijskim szykuje się bardzo dużo pracy. Dlatego trener Abdusałamov przewiduje nawet po trzy treningi dziennie i liczne sparingi z tamtejszymi zawodnikami.
- To już nie pierwszy taki wyjazd. Trenujemy i mamy okazję do zajęć z najlepszymi zawodnikami tego regionu Rosji. Trener pochodzi stamtąd i dlatego czuje się jak u siebie w domu. Jego obecność na pewno wiele spraw nam tam ułatwia - dodaje II trener Dariusz Grzywiński.
To nie jedyne w tym roku zgrupowanie na południu Rosji. Kadrowicze przyjadą do Dagestanu jeszcze jesienią. Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy zaplanowano w Kaspijsku, bardzo blisko...Machaczkały.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013