Sobota, 04.08.2018 r

Trzy piąte miejsca klasyków w Rzymie

Na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie zakończyła się rywalizacja w stylu klasycznym. Z naszych zawodników możemy być naprawdę dumni. Trzech podopiecznych Edwarda Barsegjana zajęło piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych. Byli to Mateusz Szewczuk (Kategoria 63kg), Szymon Szymowicz (Kategoria 82kg) i Michał Dybka (Kategoria 87kg). 

 

Mateusz Szewczuk w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem Ukrainy Oleksandrem Hrushynem. Niestety zawodnik MKZ Unia Racibórz przegrał przez przewagę techniczną. Jednak Hrushyn awansował do finału i nasz reprezentant dostał szansę walki w repasażu. W tej walce Szewczuk zmierzył z reprezentantem Niemiec Chlovellem Van Meierem. Polak wykorzystał swoją szansę i pokonał zachodniego sąsiada przez przewagę techniczną. W walce o brązowy medal mistrz Polski seniorów w kategorii 63kg stanął do pojedynku z Kristianem Vanczą z Węgier. Polak szybko stracił punkty i potem nie dał rady już odrobić strat. Vancza wygrał ten pojedynek 4-1 i to on mógł się cieszyć z brązowego medalu. 

 

W Mistrzostwach Europy Juniorów świetnie poradził sobie Szymon Szymonowicz, który jeszcze w ubiegłym roku walczył w kategorii kadetów. Zawodnik Cementu Gryf Chełm w 1/8 finału spotkał się reprezentantem gospodarzy Antonio Malangone. W bardzo emocjonujących okolicznościach nasz zawodnik wygrał ten pojedynek 13-7. W ćwierćfinale Szymonowicz mimo kilku błędów taktycznych pokonał reprezentanta Węgier Istvana Takacsa 7-4. W półfinale Szymonowicz walczył z reprezentantem Rumunii Nicu Ojogiem. Niestety tę walkę Polak przegrał przez przewagę techniczną i została mu walka o brązowy medal. W pojedynku o brązowy krążek Szymonowicz spotkał Vitaliiem Andriiovychem z Ukrainy. Ukrainiec nie pozostawił młodemu Polakowi złudzeń i pokonał go przez przewagę techniczną. Szymonowicz zajął bardzo wysokie piąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. 

 

Świetny start zaliczył również Michał Dybka. Zawodnik PTC Pabianice w pierwszej rundzie pokonał reprezentanta Bułgarii Hristo Dimova przez przewagę techniczną. W ćwierćfinale rozprawił się z reprezentantem Azerbejdżanu Nazarshahem Fatullayevem, którego pokonał 5-1. W półfinale Dybka zmierzył się Alexem Szoke z Węgier. Po bardzo wyrównanym pojedynku Szoke wygrał 3-1. W walce o brązowy medal Dybka rywalizował Iharem Yarasevichem. Niestety Polak ten pojedynek przegrał przez przewagę techniczną i MEJ zakończył na piątym miejscu. 

 

W kategorii 60kg rywalizował Sebastian Nowicki. Zawodnik Unii Swarzędz w pierwszej walce zmierzył się z reprezentantem Grecji Kyriakosem Zournatsidisem. Polak tą walkę wygrał 12-3 i zaprezentował kilka świetnych akcji. W 1/8 finału Nowicki walczył z Abu Amaevem z Rosji. Nasz reprezentant przegrał przez przewagę techniczną ale dostał szansę walki w repasażu.W nim zawodnik Unii Swarzędz przegrał ponownie przewagą techniczną Iraklim Dzimistarishvilim i zakończył Mistrzostwa Europy na ósmym miejscu. 

Aleksander Mielewczyk w kategorii 67kg stoczył jedną walkę. Niestety Polak uległ Makhdiemu Iakhiaevowi przez przewagę techniczną. Taki sam los spotkał Geworga Grigoryana, który przegrał Nikolozem Tchikaidze z Gruzji. W kategorii 77kg Patryk Bednarz przegrał w 1/8 w walce z Vahe Poghosyanem z Armenii 6-11. Patryk Kamiński przegrał przez przewagę techniczną z reprezetantem Finlandii Arvim Savolainenem. 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013