Piątek, 15.12.2017 r

Trener Bazorkin zaskakuje swoimi pomysłami

Fachowiec z Rosji pod Giewontem robi swoje. Trener reprezentacji Polski w zapasach stylu klasycznego Hazbulak Bazorkin w Zakopanem tak naprawdę dopiero poznaje większość swoich podopiecznych.

Zgrupowanie w COS jest pierwszym etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Kaspijsku oraz światowego czempionatu w Budapeszcie. Trener Chazbulat Bazorkin w Zakopanem ma pod swoją opieką 34 zawodników, w tym aż 18 seniorów.
- Byłem na zgrupowaniu i obserwowałem zajęcia prowadzone przez tego szkoleniowca. Chazbulat Bazorkin prezentuje typowo rosyjską szkołę zapasów. Opartą głównie na bardzo dobrej technice. Co prawda zawodnicy bardzo ciężko trenują, ale jednak szkoleniowiec odpowiednio dozuje obciążenia. Zatem nie ma mowy o zajechaniu, czy przetrenowaniu. Wszystko jest odpowiednio przemyślane, zaplanowane i konsekwentnie realizowane - mówi wiceprezes PZZ, Ryszard Wolny.
Były mistrz olimpijski z Atlanty (1996) wadze do 68 kg jest bardzo zadowolony z pracy nowego trenera, dla którego tak naprawdę jest to pierwsze tak poważne zgrupowanie z reprezentacją Polski. W stolicy polskich Tatr przebywają w zasadzie wszyscy najlepsi obecnie nasi klasycy. A rosyjski trener często zaskakuje ich swoimi pomysłami.
- Bardzo ciekawą zmianą trenera Bazorkina jest przejście po treningu siłowym do ćwiczeń w parterze. Chodzi o to, żeby po ciężkiej pracy mięśnie szybciej się adoptowały, po prostu były mniej napięte. Do tej pory takie zajęcia były wykonywane w stójce. Takich pomysłów trener Bazorkin ma z pewnością więcej. Najważniejsze, że w ekipie panuje świetna atmosfera i nikt nie narzeka na kontuzje - podsumował wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego.
Zgrupowanie w Zakopanem potrwa do 20 grudnia.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013