Niedziela, 08.07.2018 r

Tomasz Wawrzyńczyk brązowym medalistą Mistrzostw Świata kadetów

Tomasz Wawrzyńczyk (MKZ Unia Racibórz, kategoria 110kg, styl klasyczny) został brązowym medalistą Mistrzostw Świata kadetów, które były rozgrywane w chorwackim Zagrzebiu. To dziewiąty medal dla polskich zapasów w 2018 roku we wszystkich kategoriach wiekowych 

Zawodnik Unii Racibórz nie miał łatwego losowania. W 1/8 finału Polak trafił na reprezentanta Iranu Mohammadrezę Abdiana. Nasz zawodnik pokonał Irańczyka 7:0. 

 

W ćwierćfinale Wawrzyńczyk stoczył pojedynek z reprezentantem Azerbejdżanu Sarkhanem Mammadovem. Nasz zawodnik popełnił kilka błędów i przegrał przez położenie na plecy. Na szczęście dla naszego reprezentanta Mammadov wszedł do finału, co otworzyło naszemu zapaśnikowi drogę do repasaży. 

W repasażu Wawrzyńczyk walczył z reprezentantem Indii Narinderem Chemmą. Na 1:19 przed końcem raciborzanin położył hindusa na plecy i dzięki temu mógł walczyć o brązowy medal. 

W pojedynku o brązowy krążek Wawrzyńczyk zmierzył się reprezentantem Czech Marcelem Albini. Ta walka to był wielki popis naszego zawodnika! Wawrzyńczyk obronił parter a potem Albiniemu nie pozostawił złudzeń zdobywając 7 punktów z rzędu i został brązowym medalistą Mistrzostw Świata.  

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013