Poniedziałek, 15.03.2021 r

SZUCKI, JAGUSZ I PĘDZICKI CZYLI TERCET DOMINATORÓW, KTÓRZY USTRZELILI DUBLET W PUCHAROWYCH TURNIEJACH

Z udziałem 197 kadetów z 65 klubów z całej Polski w Białogardzie dobiegł końca II Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym, będący jednocześnie drugą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021.

W dwudniowym zapaśniczym maratonie ujrzeliśmy 347 pojedynków, z których 137 zakończyło się wygranymi przez przewagę techniczną, 150 przez położenie przeciwnika na łopatki i 63 na punkty. Turniej stał na wysokim poziomie tak sportowym jak i organizacyjnym. I w tym miejscu należą się szczególne podziękowania jego organizatorom za perfekcyjne przygotowanie i profesjonalną komunikację w czasie trwania całych zawodów. Ostatni pucharowy turniej miał miejsce w Siedlcach niecały miesiąc temu i tylko trzem młodym gladiatorom udało się ustrzelić pucharowego dubla zwyciężając w obu turniejach.

Dominik Jagusz (60kg) Zapaśniczy Klub Sportowy Koszalin, podopieczny Dawida Kreta podobnie jak w Siedlcach, tak i w Białogardzie nie miał sobie równych, pewnie triumfując w pucharowym turnieju. Drugi z mistrzowskiego tercetu Igor Szucki (70kg) MLUKS Karlino przeszedł przez turniej jak burza zwyciężając w pięciu swoich pojedynkach, nie tracąc przy tym żadnego punktu technicznego. Ostatnim, który dokonał podobnego wyczynu był Mateusz Pędzicki (80kg). Zawodnik ZTA - Zgierskie Towarzystwo Atletyczne już w pierwszej walce spotkał się ze swym finałowym przeciwnikiem z siedleckiego turnieju Filipem Błaszczykiem. O ile na poprzednim pucharze Mateusz wymęczył zwycięstwo 3:2 nad swym rywalem, to w Białogardzie wygrał już zdecydowanie 7:0. Pędzicki wygrał kolejne swoje pojedynki i ponownie stanął na najwyższym stopniu pucharowego podium. W Białogardzie wyróżnili się również: Andrzej Górecki (51kg) ULKS GRYF Wojnowo, który powetował sobie finałową przegraną w poprzednim turnieju, i w Białogardzie zwyciężył już zdecydowanie, Bartosz Skłodowski (92kg) Wlks Nowe Iganie Siedlce oraz ten najcięższy (110kg), Ksawery Kamiński KS Shark Łodz, który w Siedlcach zanotował sensacyjną wpadkę w jednej ze swych walk eliminacyjnych z niżej notowanym zawodnikiem. W Białogardzie takiego błędu już nie popełnił i bezapelacyjnie zwyciężył w najcięższej kategorii.

Podobać mógł się również finał w kat.65kg w którym spotkali się Eryk Pacyna Husaria Fight Team Kozielice/Warnice/Pyrzyce i Teodor Sadowski Klub Sportowy Budowlani Olsztyn - sekcja zapaśnicza. Jeszcze na 10 sekund przed zakończeniem pojedynku jego zwycięzcą był Pacyna, ale desperacki atak Sadowskiego spowodował, że zdobył zwycięskie punkty i wygrał Puchar Polski. Takie walki aż chce się oglądać. Nie dość, że są fajne dla oka kibica to uczą tych przegranych, że walczyć należy do samego końca. Przed kadetami został jeszcze ten najważniejszy start czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży po której zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na imprezy mistrzowskie. Drużynowy triumf odnieśli zapaśnicy Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska, którym serdecznie gratulujemy.

Wszystkie turniejowe wyniki i klasyfikacje na stronie:

JUNIORKI WALCZYŁY W BIAŁOGARDZIE W PUCHARZE POLSKI/ TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH KRAJÓW WYSZEHRADZKICH W ZAPASACH KOBIET.

Drugim turniejem rozgrywanym równolegle był Puchar Polski Juniorek w obsadzie międzynarodowej. Przez białogardzkie maty przewinęło się 56 tygrysic z 23 czołowych krajowych klubów i reprezentantki Czech i Ukrainy. Drużynowy triumf odniosły reprezentantki Cement-Gryf Chełm, które nie po raz pierwszy wygrały klasyfikację klubową. W turnieju wyróżniła się szczególnie Natalia Walczak, MLUKS Karlino, która zdecydowanie wygrała kategorię 50kg. Nasza brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2019 roku wszystkie swoje 3 pojedynki rozstrzygnęła przed czasem odnosząc pewne zwycięstwo. Podobać się mogła mistrzyni XXVI OOM, zwyciężczyni kat.55kg. Julia Nowicka AKS Białogard, która odniosła trzy efektowne zwycięstwa. Również triumfatorka kat.65kg Zuzanna Wólczyńska WZS WKS Grunwald Poznań nie znalazła godnej siebie rywalki wygrywając pewnie Puchar Polski.

Wszystkie wyniki i klasyfikacje na stronie:

Za nami prawdziwy zapaśniczy weekend, który z pewnością dostarczył wszystkim pasjonatom sportu zapaśniczego nie lada emocji. Przed nami już od przyszłego piątku jakże ważne kwalifikacje olimpijskie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a, na którym na bieżąco będziemy relacjonować zmagania polskich reprezentantów. Jeszcze raz wielkie podziękowania organizatorom białogardzkiego maratonu za perfekcyjne zorganizowanie dwóch zapaśniczych turniejów.