Czwartek, 07.12.2017 r

Świetna forma reprezentanta Polski

Kapitalny finisz sezonu reprezentanta Polski. Tadeusz Michalik ostatnio wygrywa wszystkie walki. Zarówno w Bundeslidze, jak i Krajowej Lidze Zapaśniczej. na odpoczynek nie ma jednak czasu. Od czwartku reprezentant Polski dołączył do kadrowiczów, którzy trenują w Zakopanem.
Tuż przed wyjazdem pod Giewont Michalik spotkał się w KLZ z bardzo silnym Ormianinem Karenem Abgarianem.
- Poznaliśmy się dwa lata temu w Armenii. Wiedziałem tylko, że Karen ma silne nogi i jest masywny. Miałem za zadanie nie dopuścić do parteru, bo to bardzo niebezpieczny przeciwnik. Poza tym, przed własną publicznością chciałem wygrać przed czasem. Zabrakło mi tylko dwóch punktów do pełni szczęścia - mówi brązowy medalista mistrzostw Europy z Rygi (2016 r).
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Bardzo dobrze przygotowany do walki przez trenera Piotra Leonarczyka walczył z taką pasją i tak efektownie, że po meczu odebrał statuetkę MVP, dla najlepszego zawodnika meczu.
- Byłem bardzo mile zaskoczony. Pierwszy raz zostałem wyróżnionym. Nie ukrywam, że po cichu marzyłem o tym. Po słabych występach na mistrzostwach Europy i świata, końcówkę sezonu mam bardzo udaną. W Bundeslidze w barwach ASV Mainz 88 na plecy rzuciłem Niemca Kai Steina, teraz byłem bliski wygrania przed czasem. Trzeba robić wszystko, żeby w takiej dyspozycji być na najważniejszych imprezach w przyszłym roku - dodaje zapaśnik Sobieskiego Poznań, którego z trybun oklaskiwała...utytułowana 
siostra, Monika. Po walce brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro wyściskała brata. Godzinę później już spakowany do długiej podróży Tadeusz Michalik, swoim samochodem popędził do Zakopanego, na zgrupowanie kadry narodowej.
- Mam nadzieję, że zdążę na czwartkowy przedpołudniowy trening. Bardzo liczę na fachowe uwagi trenera Hazbulaka Bazorkina. Bowiem tyle dobrego słyszałem o tym szkoleniowcu, którego poznałem podczas zgrupowania kadry U-23. Mam nadzieję, że w Zakopanem będę miał okazje popracować nad swoją techniką. Ponoć pan Bazorkin jest w tym temacie znakomitym fachowcem - kończy reprezentant Polski w stylu klasycznym. 


Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013