Wtorek, 12.06.2018 r

Sukcesy naszych kadetów na turnieju w Niemczech

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku w Luckenwalde (Niemcy) odbyły się Międzynarodowy Puchar Brandenburgii kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym.

Na matach zaprezentowało się 126 zawodników z Węgier, Litwy, Francji, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Polski oraz zawodnicy reprezentacji Niemiec i klubów naszych zachodnich sąsiadów.

Polska kadra pod okiem Krzysztofa Pawlaka oraz Dawida Kreta wspierana trenerem Mazowsza Teresin Sławomirem Rogozińskim liczyła 18 zawodników. W punktacji drużynowej zajęliśmy drugie miejsce za pierwszą reprezentacją Niemiec.

Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie sześć medali, a na najwyższym stopniu podium po dobrych walkach stanął Hubert Wiśniewski z Mazowsza Teresin w kat. wag. do 110 kg. Turniej stał na dość wysokim poziomie, a pierwsze składy przysłały Francja, Węgry, Litwa i oczywiście Niemcy. Zawody rozgrywane były systemem UWW z rannym ważeniem.