Czwartek, 30.03.2017 r

Słowo Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorza Brudzińskiego

Szanowni Miłośnicy Zapasów! Mamy przyjemność obchodzić w tym roku 95. rocznicę powstania Polskiego Związku Zapaśniczego. Nasze struktury działają niewiele krócej niż funkcjonuje nowożytna polska państwowość. Tak jak nasz kraj, Związek oraz rodzime zapasy przeżywały chwile wybitnych triumfów, ale i okresy trudniejsze.

W naszej pamięci pozostają jednak na szczęście głównie te najpiękniejsze momenty - pierwsze sukcesy podopiecznych legendarnego Władysława Pytlasińskiego, olimpijskie laury Lipienia, Wrońskiego, Wolnego i Zawadzkiego, setki medali wywalczonych podczas rywalizacji na igrzyskach, mistrzostwach świata i Europy.

Cieszymy się, że mamy zaszczyt kontynuować dzieło popularyzacji tego najstarszego i najefektowniejszego sportu walki. Dyscypliny, która kształtuje charaktery, hartuje tężyznę fizyczną i dostarcza wyjątkowych wzruszeń.

Z tym większą radością zachęcam do zapoznania się z materiałem ilustrującym dzieje polskich zapasów. Jestem pewny, że z przyjemnością wrócimy pamięcią do tych niepowtarzalnych chwil.

 

Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego
Grzegorz Brudziński

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013