Niedziela, 01.09.2019 r

Skład na Mistrzostwa Świata Seniorów 2019 - zapasy kobiet

14-22 Września 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kazachstanie. Trener reprezentacji Polski w zapasach kobiet, Piotr Krajewski, do Nursułtanu zabiera 7 zawodniczek. 

kategoria 50 kg - Iwona Matkowska WKS Grunwald Poznań

kategoria 53 kg - Roksana Zasina ZTA Zgierz

kategoria 55 kg - Anna Łukasiak AZS AWF Warszawa

kategoria 57 kg - Jowita Wrzesień CSiR Dąbrowa Górnicza

kategoria 62 kg - Katarzyna Mądrowska LKS Feniks  Pesta Stargard 

kategoria 68 kg - Agnieszka Wieszczek-Kordus WKS Grunwald Poznań

kategoria 76 kg - Daria Osocka Agros Żary

 

W ostatnich miesiącach nasze zawodniczki uczestniczyły w Grand Prix w Hiszpanii oraz Poland Open. W trakcie Poland Open najlepiej zaprezentowała się Roksana Zasina, która zdobyła srebrny medal. W trakcie Grand Prix Hiszpanii świetnie zaprezentowała się Iwona Matkowska, która sięgnęła po złoty medal. Srebro zdobyły Alicja Czyżowicz, Anna Urbanowicz i Agnieszka Wieszczek - Kordus.  Brąz przypadł Annie Król. Nasze zawodniczki jadą na zgrupowanie aklimatyzacyjne do Kazachstanu w dniach 09.09.2019 - 16.09.2019 gdzie będę pracowały nad formą wraz z gospodyniami turnieju.

Iwona Matkowska 50 kg –  Aktualnie najmocniejsza zawodniczka tej kategorii w kraju. W roku bieżącym czterokrotnie stawała na podium zawodów międzynarodowych. Na turnieju w Szwecji zajęła trzecie miejsce przegrywając tylko z reprezentantką Japonii. Dwa tygodnie później zdobyła złoty medal pokonując wszystkie swoje rywalki na turnieju międzynarodowym w Bułgarii. Potem Iwona powtórzyła ten sukces w Hiszpanii.

 

Zasina Roksana 53 kg – Roksana jest aktualną V zawodniczką Mistrzostw Europy w kategorii wagowej do 53 kg. Zawodniczka o bardzo wysokim poziomie cech motorycznych oraz bardzo dużym doświadczeniu startowym. W bieżącym roku bardzo dobrze spisywała się w turniejach międzynarodowych. Jeśli szukamy faworytek do medali to Roksana jest wśród nich.

 

Łukasiak Anna 55 kg –  Ania jest w dobrej dyspozycji fizycznej  i psychicznej. W tym roku podczas turniejów międzynarodowych walczyła na średnim poziomie. Wygrała Mistrzostwa Polski w kategorii do 50 kg. 

 

Jowita Wrzesień 57 kg - Jowita to bardzo pracowita i systematyczna zawodniczka. W ostatnim czasie poczyniła duże postępy. Na turniejach międzynarodowych walczy coraz pewniej, toczy wyrównane pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodniczkami innych narodowości. Dobrze zaprezentowała się na ostatnim turnieju międzynarodowym w Bułgarii. 

 

Katarzyna Mądrowska 62 kg – zawodniczka po zakończeniu startów w grupie młodzieżowej zmieniła kategorię wagową z 59 kg na 62 kg. W rywalizacji międzynarodowej w konfrontacji bezpośredniej widać jeszcze dysproporcję w warunkach fizycznych w stosunku do zawodniczek innych narodowości. Podniesienie poziomu siły pozwoli zawodniczce wykorzystać potencjał umiejętności technicznych, które posiada.

 

Agnieszka Wieszczek - Kordus 68 kg –  Wystartowała w trzech turniejach międzynarodowych. W pierwszym wywalczyła brązowy medal. W drugim uplasowała się na piątej pozycji. Na turnieju w Hiszpanii uplasowała się na drugim miejscu. Zawodniczka bardzo doświadczona, charakteryzująca się wysokim poziomem cech motorycznych. Przy odpowiednim nastawianiu psychicznym zawodniczka jest w stanie znaleźć się w strefie dającej kwalifikację olimpijską.

 

Daria Osocka 76 kg – zawodniczka rywalizuje w jednej z najmocniejszych i najbardziej wyrównanych pod względem poziomu sportowego kategorii wagowych. Po prawie dwuletniej przerwie, która miała w latach 2016-2017 ma duże zaległości. Systematycznie uczestniczy w szkoleniu centralnym i powoli podnosi poziom swojego wyszkolenia.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013