Niedziela, 01.09.2019 r

Skład na Mistrzostwa Świata Seniorów 2019 - styl wolny

14-22 Września 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kazachstanie. Trener reprezentacji Polski w zapasach w stylu wolnym, Yusup Abdusalamov, do Nursułtanu zabiera 7 zawodników.

kategoria 65kg - Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)

kategoria 70kg - Magomedmurad Gadzhiev (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski)

kategoria 74kg - Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin)

kategoria 79kg - Andrzej Sokalski (ZKS Slavia Ruda Śląska)

kategoria 86kg - Zbigniew Baranowski (AKS Białogard)

kategoria 97kg - Radosław Baran (Sobieski Poznań)

kategoria 125kg - Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn)

 

 W okresie przygotowań do MŚ zawodnicy trenowali w kraju na zgrupowaniach w obsadzie międzynarodowej mając do dyspozycji wartościowych sparingpartnerów. W ostatnim etapie przygotowań uczestniczyli w silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym mieli  im. Wacława Ziółkowskiego gdzie zdobyli aż 4 medale.

65 kg Bieńkowski Krzysztof - Piąty zawodnik  mistrzostw Europy z 2018 i 2019 roku. Jego silną stroną jest siła fizyczna. Powinien uczestniczyć w dużej liczbie mocnych  startów w obsadzie międzynarodowej. Należy do bardzo pracowitych i zdeterminowanych na sukces zawodników. 

70 kg Gadzhiev Magomedmurad – Zawodnik ścisłej czołówki światowejOd kilku lat zdecydowanie najlepszy nasz zawodnik w stylu wolnym. Ubiegłoroczny v-ce mistrz Europy w  kategorii wagowej 70kg a w roku 2019 brązowy medalista Starego Kontynentu.  Zawodnik o silnej psychice, posiadający wysoki poziom wytrzymałości.

74kg Kamil Rybicki – należy do bardzo zdolnych zawodników wyróżniających się silną psychiką i mocną osobowością. Zawodnik będący jeszcze młodzieżowcem wraca do rywalizacji po kontuzjach jakie go trapiły w ostatnim okresie. Wygrał rywalizację w kraju w kat.74 kg. Bardzo pozytywnie zaskoczył swoją postawą na silnie obsadzonym międzynarodowym im. Wacława Ziółkowskiego w Warszawie zajmując wysokie  drugie miejsce.

79kg Andrzej Sokalski – Zawodnik już doświadczony, dwukrotnie zajmował 5 m w ME w poprzednich latach w kat.74 kg. Od kilku lat czołowy  zawodnik w tej kategorii  wagowej.  Wrócił po kontuzji i zajął wysokie 3 miejsce na turnieju w im. Wacława Ziółkowskiego w Warszawie.  W tym roku w MŚ wystąpi w wyższej kategorii do 79 kg. 

86kg Baranowski Zbigniew  – Realizuje program ustalony przez trenera kadry. Występuje w najsilniejszej i najbardziej wyrównanej w naszym kraju kategorii do 86 kg. Olimpijczyk z Rio de Janeiro, bardzo utalentowany młody zawodnik. Waleczny o silnej psychice i dobrym przygotowaniu siłowo-wytrzymałościowym. Musi nadal intensywnie pracować nad przygotowaniem techniczno-taktycznym. Aktualny srebrny medalista ME z Bukaresztu 2019 w kategorii 92 kg. Jest naszym kandydatem do medalu w tegorocznych  MŚ. 

97kg Baran Radosław- Radek jest olimpijczykiem z Rio de Janejro, należy do bardzo zdolnych zawodników wyróżniających się silną psychiką i mocną osobowością. W tym roku wrócił do rywalizacji po kontuzji.  Uważam, że  jest już dobrze przygotowany fizycznie, musi jedynie poprawić wytrzymałość specjalną ale to wymaga czasu i startu w  kilku mocnych turniejach międzynarodowych.             

125kg Baran Robert – Ubiegłoroczny brązowy medalista ME, piąty zawodnik tegorocznych ME. Młody bardzo uzdolniony zawodnik. Wcześniej zdobywał medale mistrzostw Europy w kategorii kadetów, juniorów i młodzieżowych mistrzostw Europy. Robert jest zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie i ma silną psychikę. Powinien walczyć o kwalifikację olimpijską.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013