Niedziela, 01.09.2019 r

Skład na Mistrzostwa Świata Seniorów 2019 - styl klasyczny

14-22 Września 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kazachstanie. Trener reprezentacji Polski w zapasach w stylu klasycznym, Włodzimierz Zawadzki, do Nursułtanu zabiera 7 zawodników. 

W kadrze w zapasach - styl klasyczny znaleźli się: 

 

kategoria 60kg Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław)

kategoria 67kg Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy) 

kategoria 72kg Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) 

kategoria 77kg Edgar Babayan (Sobieski Poznań)

kategoria 87kg Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom)

kategoria 97kg Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań)

kategoria 130kg Rafał Krajewski  (Legia Warszawa)

Przygotowania do mistrzostw Świata reprezentacja w stylu klasycznym rozpoczęła w Giżycku. Później reprezentacja spotkała się w Spale i budowała formę na Igrzyska Europejskie oraz na turniej o Grand Prix Hiszpanii. Po udanych Igrzyskach Europejskich oraz turnieju w Hiszpanii podopieczni Zawadzkiego spotkali się na konsultacji w Radomiu. Następnie po kilku dniach treningów w klubie od 22.07.19 do 01.08.19 odbyło się zgrupowanie w Spale przed turniejem W. Pytlasińskiego  (02-05.08.19).

Finalny etap przygotowań przeprowadzony zostanie na zgrupowaniu w Spale w terminie 26.0819 do 04.09.19, skąd bezpośrednio nastąpi wyjazd na mistrzostwa Świata 06.09.19 do Nur- Sułtan w Kazachstanie.  

 

Tracz Michał kat.60 kg – Aktualny mistrz Polski.Ma za sobą świetne występy na Mistrzostwach Europy, w których zajął 5 miejsce. Warto wspomnieć, że Michał startował w wyższej kategorii wagowej. W ostatnim okresie zrobił duże postępy w przygotowaniu fizycznym w porównaniu do ubiegłego roku. Jest również dobrze przygotowany psychicznie co udowodnił na turnieju Pytlasińskiego wygrywając walki w końcowych fragmentach.

Sahakyan Gevorg kat.67 kg.- To aktualny wicemistrz Europy z tego roku i lider naszej reprezentacji. Dobrze wypadał na turniejach kontrolnych. Dwukrotnie wygrał z aktualnym mistrzem Świata, reprezentantem Rosji Artemem Surkovem. W tej kategorii liczymy na bardzo dobry występ i  zdobycie kwalifikacji olimpijskiej w pierwszym podejściu. 

Bernatek Mateusz kat. 72 kg To aktualny  mistrz Polski seniorów. Mateusz prezentuje najwyższy poziom międzynarodowy. Jest medalistą  mistrzostw Świata z 2017 roku w kategorii 67 kg. Jest zawodnikiem bardzo ambitnym i zdeterminowanym na osiągnięcie sukcesu. W tej kategorii również liczymy na dobry występ i miejsce w strefie medalowej.

Babayan Edgar kat. 77 kg – Najstarszy zawodnik reprezentacji, aktualny Mistrz Polski.  W tym roku zanotował dobry występ w mistrzostwach Europy zajmując 7 miejsce oraz na turnieju Władysława Pytlasińskiego, na którym zdobył trzecie miejsce. Należy do zawodników bardzo dobrze wyszkolonych technicznie. 

 

Kułynycz Arkadiusz kat. 87 kg – Aktualny mistrz Polski. Trzeci na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. W zagranicznych startach kontrolnych  zajął 3 miejsce na turnieju w Zagrzebiu Arek Nie startował w turnieju Pytlaśinskiego z powodu kontuzji. Obecnie wrócił do wysokiej dyspozycji. Powinien walczyć o kwalifikację olimpijską. 

 

Michalik Tadeusz kat. 97 kg.- Aktualny vice- mistrz Polski z kategorii 87 kg. Bardzo doświadczony zawodnik. 2 razy stawał na podium w silnych turniejach międzynarodowych. Michalika stać na dobry występ w mistrzostwach jeśli będzie odpowiednio skoncentrowany i wytrzyma obciążenia psychiczne. 

   

Krajewski Rafał 130 kg. – Młody zawodnik posiadający bardzo dobre warunki fizyczne na tę kategorię wagową. Aktualny mistrz Polski. Startował już w imprezach mistrzowskich w grupie juniorów i młodzieżowców. Zawodnik robiący stałe systematyczne postępy, perspektywiczny w kontekście IO 2024.  Zakładany wynik to miejsce w przedziale 7-12.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013