Wtorek, 11.10.2016 r

Selfie z Mistrzem w Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego ruszył projekt promujący zapasy w Polsce pod nazwą "SELFIE Z MISTRZEM" pod patronatem Polskiego Związku Zapaśniczego. Zachęcanie młodzieży do uprawiania zapasów poprzez pokazy i rozmowy z przyszłymi adeptami ma zdecydowanie swoje dobre strony. Trenerzy wyławiają prawdziwe talenty, szlifują "brylanciki" na długich i ciężkich treningach, by najlepsi z nich stanęli na podium i zdobyli tytuł najlepszego w swojej kategorii.

Twarzami białogardzkiej akcji są dwaj mistrzowie: Kamil Skaskiewicz (v-ce Mistrz Europy 2013 r., Mistrz Polski Seniorów 2016 r. w kat. 97/125kg) oraz Zbigniew Baranowski (Olimpijczyk z Rio, Mistrz Polski Seniorów 2016 r. w kat. 86/97kg).

"SELFIE Z MISTRZEM" odbyło się na szkolnym boisku. Spotkanie z naszymi mistrzami rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Pani Joanna Gabriel. Przedstawiła dzieciom zaproszonych gości, podziękowała za przybycie, zachęciła dzieci ze szkół do trenowania zapasów, po czym następnie oddała głos naszym mistrzom. Nasi mistrzowie rozpoczęli spotkanie od pokazu zapaśniczego. Wytłumaczyli zebranym, że każdy trening rozpoczynamy od dokładnej rozgrzewki, wyjaśnili na czym polegają zapasy, ile potrzeba czasu i zanagażowania, aby osiągnąć odpowiedni poziom. W tym czasie zawodnicy prezentowali rozgrzewkę zapaśniczą, była akrobatyka, rzuty, walki pokazowe, technika zapaśnicza.

Po całym widowisku, dzieci ze szkoły miały okazję porozmawiać z naszymi mistrzami. Zadawali pytania, brali autografy, robili wspólne zdjęcia. Było bardzo dużo pytań dotyczących treningów, czasu poświęconego na treningi, zaangażowania, pytania o Igrzyska Olimpijskie, wrażenia z tak wielkiej imprezy, ile medali i pucharów mają nasi mistrzowie i wiele innych. Na pytanie "Czy chcą wystartować i jeszcze raz reprezentować kraj na Igrzyskach Olimpijskich" Zbigniew Baranowski odpowiedział, że tak i chciałby przywieźć medal z tej imprezy, natomiast Kamil Skaskiewicz odpowiedział, że chciałby również wziąć udział w igrzyskach i reprezentować nasz kraj.

Zaproszenie goście dostali podziękowania od dyrekcji oraz nauczycieli szkoły, kwiaty oraz drobne upominki. Dzieci były bardzo zadowolone i żywo zainteresowane pokazami oraz całym przedsięwzięciem.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013