Poniedziałek, 31.10.2016 r

Selfie z Mistrzem w Raciborzu

Realizacja programu pn. "Selfie z Mistrzem" prowadzonego pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego w Szkole Podstawowej nr 8 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyła się w dniu 27.10.2016 r.

W roli mistrzów wystąpili starsi koledzy i koleżanka z Liceum Mistrzostwa Sportowego: Filip Petrończak, Mateusz Szewczuk i Natalia Duksa - obecni mistrzowie Polski oraz reprezentanci Polski w Mistrzostwach Europy i Świata kadetów i juniorów. W spotkaniu i wspólnym treningu udział wzięło 35 dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej.

Filip Petrończak to pochodzący z Miastka zawodnik, który rok temu zmienił klub na Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" Racibórz. Był to bardzo owocny rok dla Filipa. Wygrał on wszystkie puchary Polski oraz drugi raz z rzędu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów) w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej do 54 kg. Skutkowało to wygraniem rywalizacji w tej kategorii, co pozwoliło z kolei na udział w Mistrzostwach Europy Kadetów w Sztokholmie oraz w Mistrzostwach Świata Kadetów w Tbilisi, gdzie zajął kolejno IX i XXI miejsce. Filip jest obecnie uczniem II klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Mateusz Szewczuk to pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego zawodnik, który także rok temu zmienił klub na Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" Racibórz. Miniony sezon był dla Mateusza bardzo udany przede wszystkim dlatego, że mimo najmłodszego rocznika w kategorii wiekowej juniorów, wywalczył on tytuł Mistrza Polski i wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 60 kg. Pozwoliło mu to wystartować w Mistrzostwach Europy Juniorów w Bukareszcie i w Mistrzostwach Świata Juniorów w francuskim Macon, gdzie zajął kolejno XII i XX pozycję. Mateusz jest obecnie uczniem II klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu

Natalia Duksa, w odróżnieniu od Filipa i Mateusza, to rodowita Raciborzanka. Swoją przygodę z zapasami zaczęła ponad cztery lata temu pod okiem trenera Piotra Żurawika. W ubiegłym sezonie, ta bardzo ambitna i pracowita zawodniczka, nie miała sobie równych w swojej kategorii wagowej. Wygrała wiele turniejów oraz Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i wystartowała w Mistrzostwach Europy Kadetów w Sztokholmie zajmując XXII pozycję. Natalia jest obecnie uczennicą I klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Na wstępie spotkanie miało formę prezentacji i pogadanki na temat wyników i przebiegu kariery tych mimo młodego wieku, bardzo już utytułowanych zapaśników i zapaśniczki. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni, ponieważ mieli okazję bliżej poznać uczęszczających do tego samego zespołu szkół, starszych kolegów i koleżankę, których na co dzień widują na szkolnych korytarzach. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wicedyrektor Iwona Kuczyńska, która z uwagą obserwowała przebieg spotkania. We wspólnej rozgrzewce i krótkim pokazie technik zapaśniczych oraz walk pokazowych udział wzięli uczniowie i uczennice I klasy zapaśniczej z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. W dalszej części treningu bardziej wykazać się mogli uczniowie szkoły podstawowej. W bardzo atrakcyjnej formule rywalizacji w turnieju sprawnościowym wystąpiły reprezentacje z 5 klas. Turniej składał się z dwóch konkurencji: wyścigów rzędów i przeciągania liny. Rywalizacja przebiegała pod bacznym okiem naszych "mistrzów" co skutkowało olbrzymim zaangażowaniem. Szczególnie godna uznania była postawa uczniów klasy czwartej, którzy pomimo niewielkich szans na zwycięstwo, walczyli bardzo dzielnie i dali z siebie wszystko. Pierwsze miejsce w turnieju sprawnościowym zajęła klasa VI PB przed klasą VI AF i V P. Nad bezpieczeństwem i przebiegiem wydarzenia czuwał trener Mateusz Wanke. Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy i zdjęcia z naszymi "mistrzami", które pozwolą nam na dłużej zapamiętać ten bardzo udany trening i zachęcić młodzież do uprawiania sportu.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013