Poniedziałek, 31.10.2016 r

Selfie z Mistrzem - Radom 2016

W dniu 29.10.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych Radomiu odbyły się zawody zapaśnicze z cyklu Radomskiej Ligii Zapaśniczej.

Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Radomiu, a zarazem uczestników programu "Zapasy sportem wszystkich dzieci" i był to szczególny dzień, gdyż po raz pierwszy rywalizowali w walce zapaśniczej, jak również w tym dniu odbyło się spotkanie w ramach programu Polskiego Związku Zapaśniczego i projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Selfie z Mistrzem" z Łukaszem Fafińskim - wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata.

Łukasz Fafiński jest obecnie trenerem w klubie RCSZ Olimpijczyk Radom oraz nauczycielem klasy sportowej o profilu zapaśniczym. Młodzież wysłuchała opowiadania zawodnika/trenera o początkach swojej przygody z zapasami. Łukasz Fafiński zaprezentował zdobyte medale i puchary. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice zawodników i nauczyciel wychowania fizycznego z PSP 32 pani Aneta Stefańska.

Następnie dziewczęta i chłopcy wspólnie z mistrzem przygotowywali się do zawodów uczestnicząc w rozgrzewce. Mistrz zapasów udzielił im wielu rad jak trenować i walczyć, a podczas walk kibicował im z narożnika maty. W czasie spotkania zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Młodzi zapaśnicy z uśmiechami na twarzy i medalami opuszczali mury hali sportowej.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013