Czwartek, 03.11.2016 r

Selfie z Mistrzem - Nowe Miasto Lubawskie

10 czerwca 2016 roku w hali sportowej SP 2 w Nowym Mieście Lubawskim, która realizuje program Polskiego Związku Zapaśniczego i projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci"  zjawił się niezwykły gość, a zarazem mistrz Piotr Wiśniewski - zapaśnik LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Trening odbył się w ramach akcji "Selfie z Mistrzem".

Piotr Wiśniewski to aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym, srebrny medalista Mistrzostw Europy w zapasach celtyckich z Brestu (Francja 2016) oraz reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy w Sumo (2013).

Piotr po krótkim przywitaniu i opowiedzeniu historii jak to zaczął przygodę z zapasami, zaprezentował bacznie słuchającym dzieciom, a zarazem uczestnikom programu "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci" swoje najcenniejsze medale i opowiedział, dlaczego warto trenować zapasy i ogólnie być aktywnym.

Po krótkiej prezentacji Nasz Mistrz wraz z Krzysztofem Przybyszem - nauczycielem wychowania fizycznego w SP 2, przystąpili do rozgrzewki ogólnorozwojowej. Dzieci z zaciekawieniem wykonywały wszystkie ćwiczenia i przykładały się do treningu z Mistrzem, który chętnie udzielał rad dzieciom i pomagał. Następnie cała grupa dzieci została podzielona na drużyny, gdzie miał miejsce zacięty mecz w zapaśnicze rugby, co daje obraz tego, że trening zapaśniczy to też doskonała zabawa. Po grze Mistrz Piotr Wiśniewski zaprezentował techniki zapaśnicze, które były bardzo efektowne. Nie zabrakło też cwiczeń w parach, takich jak zabawy z mocowaniem, które przygotowują do walki zapaśniczej. Jedną z nich było wyrywanie piłki. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił z mistrzem. Dzieci były bardzo zadowolone z treningu i na pewno data 10 Czerwca 2016 na długo zapadnie w ich pamięci.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013