Środa, 08.09.2021 r

ROSYJSKI TURNIEJ Z POLSKIM AKCENTEM

W KALININGRADZIE ODBYŁ SIĘ XXIV SHUMILIN CUP U-23 W ZAPASACH W STYLU WOLNYM.

Andriej Szumilin to nietuzinkowa postać rosyjskich i światowych zapasów. Zasłużony mistrz sportu, mistrz Europy, trzykrotny medalista światowych czempionatów, a od ponad dwóch dekad organizator bardzo prestiżowego turnieju SHUMILIN CUP. Co ciekawe pierwszym trenerem Andrieja był Oleg Sugako, który w latach 2003-2007 prowadził polską reprezentację stylu wolnego.

Jak co roku zawody stały na wysokim poziomie. Tak sportowym jak i organizacyjnym. Na rosyjskich matach mogliśmy podziwiać wielu medalistów mistrzostw Starego Kontynentu czy MŚ. Należy tylko żałować, że w tym roku nie wystąpili polscy reprezentanci, którzy regularnie startują w Kaliningradzie. Równolegle rozgrywane w Rzeszowie mistrzostwa Polski, uniemożliwiły podopiecznym Jusupa Abdusalamowa na start w kaliningradzkim turnieju.

Oprócz sportowych emocji mieliśmy także polski akcent. Podczas ceremonii otwarcia turnieju zostały wręczone w imieniu Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Pana Andrzeja Suprona, pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem za długoletnią i owocną współpracę dla Andrieja Szumilina (którego zastąpił syn-Denis) oraz Prezydenta Kaliningradzkiej Federacji Zapaśniczej, Jewgienija Abarjusa. Współpracujemy dalej i widzimy się już za rok na XXV SHUMILN CUP.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013