Środa, 09.06.2021 r

RANKING SERIES POLAND OPEN - MEMORIAŁ WACŁAWA ZIÓŁKOWSKIEGO W ZAPASACH W STYLU WOLNYM.

MAMY DWA FINAŁY!!

Polscy reprezentanci, Eduard Grigorev i Zbigniew Baranowski awansowali do wieczornych finałów Memoriału Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym.

65kg Eduard Grigorev LKS Mazowsze Teresin Zapasy Styl Wolny rozpoczął warszawski turniej od wpadki z mistrzem panamerykańskim  Johnem Diakomihalisem, ulegając mu na punkty (3:9). Następnie w bratobójczym pojedynku Eduard pokonał (5:1) aktualnego wicemistrza Europy, zawodnika Atletyczny Klub Sportowy Białogard - zapasy styl wolny Krzysztofa Bieńkowskiego. W kolejnej rundzie na skutek niestawienia się Węgra Musakaeva walkę wygrał walkowerem, by w pojedynku półfinałowym roznieść (7:0) byłego brązowego medalistę MŚ oraz trzykrotnie trzeciego w europejskim czempionacie, Ukraińca Vasyla Shuptara. W finale nasz reprezentant spotka się ponownie ze swoim eliminacyjnym pogromcą, Amerykaninem Diakomilanisem. Udany rewanż mile widziany Panie Eduardzie.

92kg Drugim naszym dzisiejszym finalistą jest Zbigniew Baranowski Atletyczny Klub Sportowy Białogard - zapasy styl wolny, który warszawski turniej rozpoczął od pewnego zwycięstwa (7:0) nad reprezentantem Uzbekistanu - Rustemem Shodievem, by w następnym półfinałowym pojedynku, ograć (8:7) Amerykanina Jacksona. W finale Zbyszek powalczy z Ukraińcem Ilyą Archaia, który w pierwszej rundzie pewnie pokonał innego polskiego wolniaka walczącego w tej kategorii, Krzysztofa Sadowika Wks Śląsk Milicz. Dzięki temu, że zawodnik zza wschodniej granicy dotarł do finału, przed Sadowikiem otworzyła się szansa walki o brąz. W tym pojedynku nasz reprezentant spotka się z brązowym medalistą IO, dwukrotnym mistrzem świata, Amerykaninem J,DE COXEM. Tak więc mamy duży i mały finał.

74kg Nasz olimpijczyk Kamil Rybicki LKS Mazowsze Teresin Zapasy Styl Wolny rozpoczął turniej od porażki (0:7) z byłym brązowym medalistą MŚ, Irańczykiem Hosseinkhanen. Na szczęście ten ostatni dotarł do turniejowego finału umożliwiając Kamilowi walkę o brązowy medal. A przeciwnikiem Polaka będzie reprezentant Azerbejdżanu  Khadzhimurad Gadzhiev.

Relacja online od 18.00 :https://uww.org/event/ziolkowski-pytlasinski-poland-open-3

Polskim zawodnikom życzymy udanych pojedynków i ściskamy kciuki!!

autor-artjan

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Sport zapaśniczy wspiera Sponsor Tytularny PZZ Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Centrum Medyczne MML- Partner Medyczny PZZ

Polskok Chrzanow- Partner Techniczny PZZ

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Primavera

 

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Grafika w artykule pzz
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013