Środa, 02.06.2021 r

PRAWIE 2,5 MLN ZŁOTYCH DO PODZIAŁU

Od przyszłego tygodnia Warszawa stanie się stolicą światowych zapasów.

 W dniach 08-13.06 w Arenie Ursynów odbędą się trzy turnieje rankingowe. Poland Open w zapasach kobiet, Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym i Memoriał Władysława Pytlasińskiego w klasycznych zapasach. W zapaśniczym maratonie udział weźmie ponad 450 sportowców z 44 krajów, w tym 47-osobowa ekipa gospodarzy. Światowa federacja zapaśnicza (UWW) przeznaczyła dla trzech pierwszych zawodników turniejów rankingowych całkiem pokaźne sumy.

I MIEJSCE - 10,000 CHF

II MIEJSCE - 7,000 CHF

III MIEJSCE - 3,000 CHF

3 STYLE x 10 KATEGORII x 20.000 CHF=600.000 CHF

Jest się więc o co bić.

Do Polski zjedzie śmietanka światowych zapasów, wśród których ujrzymy wielu medalistów olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Do rozpoczęcia turnieju codziennie na naszym fanpage będziemy dzielić się turniejowymi ciekawostkami. A już dziś przedstawiamy amerykański zapaśniczy team, który zagości na warszawskim turnieju.

Połączyliśmy się z team leaderem reprezentacji USA, ikoną światowych zapasów, naszym rodakiem od 30 lat pracującym z amerykańskimi zapasami- Paulem Kiebleszem, który podczas długiej rozmowy opowiedział nam o amerykańskiej reprezentacji startującej w Warszawie.

Stany Zjednoczone wysyłają 22 sportowców we wszystkich trzech stylach. Należy tylko żałować, że kalendarz imprez zapaśniczych ułożył się tak niefortunnie, że do Polski nie może przylecieć cała czołówka amerykańskich sportowców. Właśnie zakończyły się mistrzostwa panamerykańskie w Gwatemali i część naszej reprezentacji ma problemy z powrotem do kraju. Nie mniej na warszawskich matach ujrzymy kilka amerykańskich perełek.

Wśród 22 sportowców jest trzech olimpijczyków , w tym mistrzyni olimpijska z 2016 roku- Helen Maroulis (57kg) oraz klasycy Ildar Hafizov (60 kg) i Alex Sancho (67 kg). Ponadto ujrzymy dwukrotnego mistrza świata J'dena Coxa (92 kg) i dwukrotnych medalistów światowego czempionatu Jamesa Greena (70 kg) i Nicka Gwiazdowskiego (125 kg). Dziękujemy Paul za informację

Warto jednak zatrzymać się na chwilę przy Helen i opowiedzieć historię jej olimpijskiego wyczynu.17.08.2016- Rio de Janeiro  godzina 18.00 czasu miejscowego - Finał Olimpijski w kategorii 53 kg. Naprzeciw siebie stają- Amerykanka Maroulis i ikona światowych zapasów trzykrotna mistrzyni olimpijska, trzynastokrotna mistrzyni świata, reprezentantka kraju kwitnącej wiśni  Saori Yoshida, która wygrywając ten pojedynek, stanęłaby po raz czwarty na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Tak jednak się nie stało. Na mistrzowskich imprezach te zawodniczki spotykały się dwukrotnie i tyleż razy Japonka kładła na plecy urodzoną w Rockville Helen. Widać te porażki potrafiły pozytywnie wpłynąć na Amerykankę, bo na brazylijskich matach Helen wspięła się na szczyty swoich możliwości i ograła Japonkę 3:1, stając się tym samym sprawczynią jednej z największych sensacji tych igrzysk.

W turnieju Poland Open Helen wystartuje w kategorii 57kg, w której aż się roi od medalistek najważniejszych światowych imprez. Na 17 startujących Pań ujrzymy dwie medalistki olimpijskie, pięć mistrzostw świata i siedem Europy. Wśród tak doborowego towarzystwa wystąpią trzy nasze tygrysice Jowita Wrzesień i Magdalena Głodek i Patrycja Gil. Oj będzie się działo. A w jutrzejszej relacji przedstawimy potęgę światowych zapasów zespół Rosji.

opracował - Artur Janiak

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Sport zapaśniczy wspiera Sponsor Tytularny PZZ Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Centrum Medyczne MML- Partner Medyczny PZZ

Polskok Chrzanow- Partner Techniczny PZZ

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Primavera

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Grafika w artykule pzz
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013