Sobota, 17.04.2021 r

POLSKIE TYGRYSICE W BOJOWYCH NASTROJACH PRZYSTĄPIĄ DO WARSZAWSKICH MISTRZOSTW EUROPY.

Od środy (21.04.2021) o europejskie o medale walczyć będą reprezentantki Polski w zapasach kobiet.

Na stołecznych matach COS TORWAR ujrzymy dziesięć polskich zawodniczek. W dotychczasowych startach w mistrzostwach Europy, biało-czerwone zdobyły łącznie 47 medali (14 złotych, 10 srebrnych, 23 brązowych) Pierwsze medale dla naszego kraju zdobyły: Małgorzata Bassa (złoto), Anna Udycz (srebro), Joanna Urbańska (brąz) oraz Monika Kowalska (brąz) w 1996 roku, w norweskiej stolicy Oslo. Ostatnimi medalami zdobytymi przez polskie reprezentantki były kolejno brąz Katarzyny Krawczyk i srebro Roksany Zasiny, wywalczone w 2018 roku w rosyjskim Kaspijsku. Obie nasze bohaterki ujrzymy również w nadchodzącym czempionacie, więc powtórka mile widziana

W historii występów naszych Pań w ME zdecydowany prym wiedzie Monika Michalik - Fanpage. Nasza brązowa medalistka olimpijska z Rio De Janeiro jest zdecydowanym liderem polskich zapasów pod względem ilości zdobytych medali. W ME zdobyła ich łącznie 10 (4, 3, 3) i jako jedyna może pochwalić się zdobyciem czterech tytułów mistrzowskich!!!

A jak będzie w Warszawie? Czy podopieczne trenerów Piotra Krajewskiego i Igora Lobasa powiększą medalowy (47) dorobek ME w zapasach kobiet?

O tym przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

SKŁAD I ZAŁOŻENIA STARTU REPREZENTACJI POLSKI W ME W ZAPASACH KOBIET- trener Piotr Krajewski

Przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy były realizowane zgodnie z programem szkolenia.

W dniach 13-14.02.2021 roku dziewczęta walczyły podczas Pucharu Polski Seniorów w Poznaniu. Zmagania te były kryterium mającym na celu wyłonienie reprezentacji na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do IO oraz Mistrzostwa Europy.
Dwa tygodnie po Pucharze Polski 16 osobowa grupa zawodniczek uczestniczyła w mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym na Ukrainie.
Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowała się Anna Łukasiak, która w kategorii do 50 kg wywalczyła srebrny medal.

Ostatnie przygotowanie do ME realizowane będzie w dniach 07-20.04.2021 r. w Spale. W dniu 20.04.2021 r. ze Spały zawodniczki pojadą do Warszawy.
W dniu 21.04.2021 r. wystartują zawodniczki kategorii wagowych 50,55,59,68,76 kg. W dniu 22.04.2021 r. do rywalizacji przystąpią zawodniczki kategorii 53,57,62,65,72 kg.

50kg - ANNA ŁUKASIAK AZS AWF Warszawa Zapasy Kobiet

Mistrzyni Polski w tej kategorii wagowej z roku 2020. Prezentuje bardzo dobry poziom wyszkolenia techniczno- taktycznego i jest dobrze przygotowana motorycznie do tej imprezy. W rywalizacji krajowej przegrywa tylko z Iwoną Matkowską, która reprezentowała kraj w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do IO w miesiącu marcu. Iwona zajęła 3 miejsce podczas tego turnieju – bez kwalifikacji olimpijskiej. Start Ani Łukasiak w ME jest etapem przygotowań do startu w Światowym turnieju kwalifikacyjnym do IO, który w dniach 06-09.05. 2021 r. rozegrany zostanie w Bułgarii.

53kg - KATARZYNA KRAWCZYK Cement-Gryf Chełm

Jedna z czołowych krajowych zawodniczek. Zajęła trzecią lokatę podczas Pucharu Świata w grudniu 2020 roku. Pewnie wygrała Puchar Polski 2021 w kategorii do 53 kg. Zawodniczka będzie walczyła o pozycję medalową podczas ME.

55kg - ROKSANA ZASINA ZTA - Zgierskie Towarzystwo Atletyczne

Silny punkt polskiej ekipy. Zawodniczka startowała w Pucharze Świata w 2020 roku zdobywając srebrny medal w kategorii do 55 kg. Podczas pierwszego zgrupowania w bieżącym roku nabawiła się kontuzji stawu łokciowego co wykluczyło ją ze startu w Pucharze Polski. Wystartowała w turnieju na Ukrainie. Stoczyła tylko jedną walkę podczas której widać było że przebyty uraz nie pozwolił w pełni przygotować się do tego startu. Zawodniczka będzie walczyła o pozycję medalową podczas ME.

57kg - ANGELINA ŁYSAK Cement-Gryf Chełm

Zawodniczka na początku bieżącego roku zasiliła Polską drużynę. Wcześniej reprezentowała Ukrainę, zdobywając wiele medali podczas mistrzostw Europy i Świata w grupach młodzieżowych. W 2020 roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorek. W roku bieżącym wygrała pewnie Puchar Polski Seniorek w kategorii do 57 kg. Zawodniczka będzie walczyła o pozycję medalową podczas ME.

59kg - JOWITA WRZESIEŃ CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza

Zawodniczka bardzo ambitna i pracowita. Zajęła drugie miejsce w rywalizacji krajowej podczas Pucharu Polski przegrywając jedynie z Angeliną Łysak. Start w ME jest etapem przygotowań zawodniczki do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

62kg - KATARZYNA MĄDROWSKA LKS Feniks PESTA Stargard

Najlepsza zawodniczka tej kategorii wagowej w kraju. W roku bieżącym wygrała rywalizację krajową w kategorii do 62 kg podczas Pucharu Polski Seniorek w Poznaniu.

65kg - ALEKSANDRA WÓLCZYŃSKA WZS WKS Grunwald Poznań

Zawodniczka ambitna i pracowita. Przegrała krajową rywalizację w kategorii do 62 kg z Katarzyną Mądrowską. Start tej zawodniczki w ME, w kategorii nieolimpijskiej, jest etapem przygotowań do startu w światowym turnieju kwalifikacyjnym do IO, który w dniach 06-09.05. 2021 r. rozegrany zostanie w Bułgarii.

68kg - WIKTORIA CHOŁUJ AKS Białogard

Będzie to debiut zawodniczki podczas tak ważnej imprezy międzynarodowej jaką są Mistrzostwa Europy Seniorek. W roku 2019 zawodniczka ta zdobyła złoty medal podczas ME Juniorek i brązowy podczas MŚ juniorek. Jest zawodniczką perspektywiczną posiadającą bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Start w tak ważnej imprezie pozwoli zawodniczce zdobyć niezbędne doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. W przypadku tej zawodniczki 1-2 wygrane walki w tej kategorii będą sukcesem.

72kg - AGNIESZKA WIESZCZEK-KORDUS WZS WKS Grunwald Poznań

Zawodniczka wygrała rywalizację krajową w kategorii do 68 kg w bieżącym roku. Zaliczyła nieudany występ podczas Europejskiego Turnieju kwalifikacyjnego do Igrzyska Olimpijskich, rozegranego w dniach 18-21.03.2021 w Budapeszcie. Start tej zawodniczki w kategorii nieolimpijskiej jest etapem przygotowań do startu w światowym turnieju kwalifikacyjnym do IO, który w dniach 06-09.05. 2021 r. rozegrany zostanie w Bułgarii. Zawodniczka podczas tego turnieju będzie walczyła w kategorii do 76 kg.

76kg - PATRYCJA SPERKA MKZ UNIA RACIBÓRZ

Zawodniczka wygrała Mistrzostwa Polski w 2020 roku w tej kategorii wagowej. W bieżącym roku zdobyła złoty medal Pucharu Polski Seniorek w kategorii do 76 kg. Zadaniem dla tej zawodniczki jest wygranie jednej walki podczas Mistrzostw Europy.

Wszystkim naszym tygrysicom życzymy udanego startu. A miłośników i sympatyków zapasów zachęcamy do kibicowania biało czerwonym  w formule online.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne zawody odbędą się niestety bez udziału publiczności.

STARTUJEMY W PONIEDZIAŁEK OD 11.30.

ZAPRASZAMY

 https://uww.org/event/european-championships-23

opracował - Artur Janiak

Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w zapasach jest

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Partnerami Mistrzostw Europy są:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Miasto Stołeczne Warszawa

Polskok Chrzanow

Primavera

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013