Wtorek, 03.09.2019 r

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. sponsorem polskich zapasów

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) oraz Polski Związek Zapaśniczy podpisały umowę sponsoringową. Na jej podstawie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych będzie sponsorem tytularnym Polskiego Związku Zapaśniczego oraz oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w zapasach.

 

Środki z umowy sponsorskiej przeznaczone są w większości na stypendia dla zawodników kadry narodowej seniorów w zapasach w stylu wolnym, w stylu klasycznym oraz zapasach kobiet, którzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. 

„Cieszymy się niezmiernie, że będziemy mogli kontynuować współpracę z PWPW. Jako jeden z nielicznych związków sportowych przekazujemy większość środków z umowy na stypendia sportowe dla zawodników. Zdajemy bowiem sobie doskonale sprawę jak ważna jest stabilizacja finansowa zawodników w kontekście przygotowań do najważniejszych imprez sportowych” - powiedział prezes PZZ, Andrzej Supron. 

„Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu sponsorów w tym roku udało nam się już wywalczyć 18 medali na imprezach mistrzowskich, we wszystkich kategoriach wiekowych. Daje nam to bardzo wysoką lokatę w klasyfikacji wszystkich dyscyplin olimpijskich w Polsce.” - dodał Supron.

Umowa sponsorska została podpisana do końca 2020 roku. Poza stypendiami dla zawodników, umowa z PWPW przewiduje również środki na propagowanie sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży, m.in. podczas spotkań w ramach programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci"

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013