Wtorek, 09.05.2017 r

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Zapaśniczym a Gruzińską Federacją Zapaśniczą

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Zapaśniczym a Gruzińską Federacją Zapaśniczą. Dokument parafowali prezesi obu związków - Grzegorz Brudziński i Gega Tamaz Gegeshidze. Podpisanie porozumienia nastąpiło w obecności polskich i gruzińskich parlamentarzystów z komisji kultury fizycznej i sportu.

- W dużym uproszczeniu współpraca obu federacji ma polegać na wspólnych zgrupowaniach. Nasi trenerzy i zawodnicy zapasów w stylu klasycznym i wolnym będą latali na zgrupowania do Gruzji, z kolei do Polski przybędą zawodniczki i szkoleniowcy w zapasach kobiet, ponieważ Gruzini postanowili zaangażować się także i w ten styl i uczyć się go od nas - powiedział Sekretarz Generalny PZZ Andrzej Głaz.


Odbyło się także spotkanie z delegacją japońskiego miasta Takaoka, które w najbliższych trzech latach będzie gościło nasze zapaśniczki na wspólnych kilkunastodniowych obozach treningowych. W lipcu, podczas Poland Open w Warszawie, przybędzie do Polski burmistrz tego miasta i nastąpi oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy PZZ a Japońską Federacją Zapaśniczą i miastem Takaoka.


Wcześniej natomiast miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Moniki Michalik - złotej medalistki zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europy w Nowym Sadzie oraz Romana Pacurkowskiego - złotego medalisty Mistrzostw Europy U23 w Szombathely sprzed około miesiąca. Monika publicznie zadeklarowała chęć startu  w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku!

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013