Wtorek, 07.09.2021 r

PIOTR KRAJEWSKI PODSUMOWAŁ KOBIECY CZEMPIONAT

Zakończone mistrzostwa Polski były ważne pod kątem zbliżających się mistrzostw świata w Oslo. Mistrzyni Polski w/g przyjętych kryteriów ma prawo walczyć w tej imprezie, jednak pod warunkiem odpowiednio prezentowanego poziomu sportowego, który określają wyniki osiągnięte na arenach międzynarodowych. Mam tu na myśli starty w ME,ME U-23, TURNIEJACH KWALIFIKACYJNYCH I POLAND OPEN.

Jeśli chodzi o kategorię wagową do 50kg, to jej zwyciężczyni - Ania Łukasiak AZS AWF Warszawa-zapasy pokazała się z jak najlepszej strony. Podobać się mógł zwłaszcza jej bój finałowy z Agatą Walerzak MKZ UNIA RACIBÓRZ, która również pokazała dobre zapasy. Doświadczenie jednak wzięło górę i nasz kraj w Oslo reprezentować będzie Ania.

Nasza etatowa reprezentantka Kasia Krawczyk (53kg), na co dzień walcząca w barwach Cement-Gryf Chełm w cuglach wygrała mistrzostwo Polski i pojedzie do Norwegii bić się o medal MŚ.

W tej nieolimpijskiej kategorii (55kg) rywalizację zdecydowanie wygrała Roksana Zasina ZTA - Zgierskie Towarzystwo Atletyczne, która otrzyma powołanie.

Patrycja Gil była sprawczynią bardzo dużej niespodzianki wygrywając kategorię 57kg. Oprócz zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie na rzeszowskich matach walczyły jeszcze: silna Magda Głodek Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin i aktualna wicemistrzyni Europy seniorek, Anhelina Lysak Cement-Gryf Chełm. Patrycja wygrała jednak z dwoma przeciwniczkami i będę wnioskować o jej udział w zbliżających się MŚ.

W wadze do 59kg, najlepszą okazała się nasza olimpijka z Tokio- Jowita Wrzesień, która w całym turnieju nie straciła żadnego punktu technicznego. Zawodniczkę CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza również powołam na światowy czempionat.

W kategorii 62kg prawdziwą zapaśniczą ucztą był finał pomiędzy dwiema medalistkami ostatnich ME, Katarzyną Mądrowską LKS Feniks PESTA Stargard i Aleksandrą Wólczyńską WZS WKS Grunwald Poznań. Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak większym sprytem wykazała się Ola, która w końcówce pojedynku położyła Kasię na plecy. Na MŚ powołam więc Aleksandrę Wólczynską.

Kamila Kulwicka (65kg) Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska pewnie wygrała cztery pojedynki zdobywając tytuł mistrzowski. Wcześniej nasza reprezentantka wywalczyła medal ME, dlatego zgłoszę ją do udziału na norweski turniej.

68kg. To słabsza kategoria. W całej rywalizacji jedyną zawodniczką, która prezentowała wysoki poziom była Natalia Strzałka Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska. Nie wiem dlaczego nie wystartowały dwie bardzo dobre zapaśniczki (Wiktoria Chołuj, Ewelina Ciunek, które prezentują bardzo wysoki poziom sportowy. Natalia wygrała mistrzostwa i będzie reprezentować nasz kraj na MŚ.

Jeśli chodzi o dwie ostatnie kategorie (72kg i 76kg) to w nich walczyły zawodniczki, które prezentują słabszy poziom sportowy i nie będę wnioskował o wysyłanie żadnej z nich na światowy czempionat.

Wszystkie kategorie oprócz wspomnianych dwóch najcięższych wygrały krajowe liderki i faworytki. Jedyną dużą niespodzianką była wygrana Patrycji Gil z Anheliną Lysak. Przed nami oprócz pazdziernikowych MŚ, w listopadzie odbędą się jeszcze młodzieżowe MŚ. W tym przypadku zawodniczki, które walczyły na rzeszowskich matach będą przeze mnie rozpatrywane pod kątem udziału w tych mistrzostwach.

Po igrzyskach zrezygnowałem z funkcji głównego trenera kadry narodowej, ze względu na to, że zakończyłem pewien cykl olimpijski. Mam nadzieję, że na moje stanowisko zostanie wyznaczony trener o odpowiednim doświadczeniu i będzie kontynuował moją pracę. Jeżeli tylko siły i zdrowie pozwolą to akcyjnie będą chciał pomagać w grupie młodzieżowej i seniorkach. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie zostaną wykorzystane przez głównego trenera.

My również mamy nadzieję, że Pan Piotr będzie blisko naszej dyscypliny i wesprze nasze tygrysice w przygotowaniach do kolejnych igrzysk olimpijskich.

grafika i opracowanie  - artjan

Sport zapaśniczy wspiera:

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych - Sponsor Tytularny PZZ, Oficjalny sponsor reprezentacji Polski w zapasach

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Centrum Medyczne MML - Partner Medyczny PZZ

Polskok Chrzanow- Partner Techniczny PZZ

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „PO IGRZYSKACH W TOKIO ZREZYGNOWAŁEM ZFUNKCJI GŁÓ“WNEGO TRENERA KADRY... S 微 ¿PWPW 子+”

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013