Środa, 06.12.2017 r

Piotr Krajewski: Mam pomysł na kadrę

Trener Piotr Krajewski już rozpoczął pracę z kadrą zapaśniczek. Szkoleniowiec w czwartek wygrał konkurs na selekcjonera reprezentacji kobiet i otrzymał nominację z Polskiego Związku Zapaśniczego. 
- Nie ukrywam, że przesłuchanie nie było łatwe. Musiałem przedstawić swój plan działania i pomysł na prowadzenie reprezentacji. Dlatego jest mi miło, że komisja tak wysoko oceniła moją kandydaturę - mówi Krajewski.
 Nowy opiekun reprezentacji Polski od razu zabrał się do pracy. Od poniedziałku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu rozpoczęło się zgrupowanie kadry.
- Nie ma czasu na wypoczynek. Do czołowych polskich zapaśniczek dołączyłem jeszcze 8 młodszych zawodniczek, które niedawno uczestniczyły na młodzieżowych mistrzostwach świata w Bydgoszczy. Połączenie rutyny  doświadczeniem Agnieszki Wieszczek-Kordus, Moniki Michalik, czy Iwony Matkowskiej z temperamentem młodszych zapaśniczek w przyszłości na pewno przyniesie nam nie jeden medal - tłumaczy trener kadry kobiet.
Piotr Krajewski jest bardzo lubiany przez swoje podopieczne. Dziewczęta chętnie wykonują ćwiczenia i zadania postawione przez szkoleniowca. Trener nie musi poganiać panie do treningów.
- Mamy w planie sporo ciekawych zajęć. W tym celu wykorzystujemy obiekty AWF. Z kolei wieczorami na sali Sobieskiego przeprowadzamy już zajęcia bardziej ukierunkowane na zapasy. W drugiej części jest więcej walki i konkretnych ćwiczeń na macie - przekonuje selekcjoner kadry narodowej.
Po dwutygodniowym obozie w Poznaniu zapaśniczki wrócą do domów. Ale już od stycznia rozpocznie się dalsza część przygotowań do nowego sezonu.
- Już po Nowym Roku mamy w planie zgrupowanie w Zakopanem i później kolejne zgrupowania. Celem dobre przygotowanie do mistrzostw Europy w Kaspijsku - zakończył trener Krajewski.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013