Środa, 07.03.2018 r

Pierwszy mecz dla Boruta/Olimpijczyka Zgierz&Radom

AKS MADEJ WRESTLING TEAM przegrał pierwszy mecz finałowy PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego uległa u siebie ekipie Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:18. Ogromny wpływ na wynik meczu miała niedyspozycja zdrowotna aż trojga podstawowych zawodników gospodarzy.

 

Pierwsza na macie pojawiła się  Angelika Dytrych, zastępująca zmagającą się z urazem Iłonę Semkiw. Piotrkowianka ambitnie walczyła z Migleną Selishką, ale rywalka cierpliwie zbierała punkt po punkcie i ostatecznie zwyciężyła przed czasem.

 

Do drugiej walki po stronie AKS wyszedł Michał Twardowski. Młody zapaśnik teoretycznie miał zastąpić kontuzjowanego Adama Bieńkowskiego, ale w praktyce nie mógł rywalizować z Iwanem Izdebskim, ponieważ jest zawodnikiem stylu klasycznego. Przegrał walkowerem 0:4, ale dzięki temu piotrkowianie uniknęli porażki 0:5. Stałoby się tak, gdyby ekipa ze Zgierza „w ciemno” wystawiła „jokera”.

 

Nadzieje w serca miejscowych kibiców wlał Mateusz Bernatek. Wicemistrz świata zaprezentował się imponująco -  szybko prowadził 10:0 po serii wózków, a ostatecznie zakończył starcie przed czasem na początku drugiej rundy.

 

Katarzyna Mądrowska wyszła do walki z Roksaną Zasiną, ale niedyspozycja zdrowotna uniemożliwiła jej rywalizację w tym meczu. To już trzeci taki przypadek w drużynie AKS, który miał bardzo duży wpływ na wynik środowego spotkania.

 

Marcin Majka ambitnie walczył z Magomedmuradem Gadżijewem, który pierwsze punkty zdobył dopiero po przerwie. Wózek w wykonaniu aktualnego wicemistrza świata okazał się być decydującą akcją tego pojedynku.

 

Mianem starcia wieczoru można określić walkę, w której reprezentant Polski Arkadiusz Kułynycz zmierzył się z wicemistrzem olimpijskim Żanem Bełeniukiem. Jedyne w tym pojedynku punkty powędrowały na konto Ukraińca, który popisał się efektownym wózkiem. Gwiazdor AKS świetnie prezentował się także w defensywie, odpierając dynamiczne ataki Kułynycza.

 

Bardzo trudne zadanie miała przed sobą rodaczka Bełeniuka, Julija Tkacz, ponieważ czekało ją starcie z Tajbe Jusein, medalistką mistrzostw świata i Europy. Zawodniczka gospodarzy zdobyła pierwsze punkty, ale później popełniła błąd, który kosztował ją bardzo wiele – przegrała przez położenie na łopatki.

 

Sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna, bo na dwie walki przed końcem meczu przegrywali 10:16. Kibice liczyli na to, że Zbigniew Baranowski da nadzieję na zwycięstwo kładąc Mateusza Filipczaka na łopatki. Olimpijczyk z Rio de Janeiro był blisko realizacji tego celu, ale ostatecznie wygrał na punkty 4:2.

 

Walka w najcięższej kategorii 130 kg w stylu klasycznym zakończyła się remisem – Radosław Grzybicki i Rafał Krajewski podzielili się punktami, a mecz zakończył się rezultatem 18:14 dla drużyny połączonych klubów ze Zgierza i Radomia.

 

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 7 marca, w hali MOSiR w Zgierzu przy ul. Wschodniej 2. Jego początek także zaplanowany jest na godzinę 18:00.

 

Rywalizacja w drugim meczu przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych: zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg

Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w finale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punktu techniczne.

 

AKS MADEJ WRESTLING TEAM – Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:18 (punkty techniczne 22:16)

zapasy kobiet 48 kg: Angelika Dytrych – Miglena Selishka 0:4 (punkty techniczne 0:13)

styl wolny 57 kg: Michał Twardowski (J) – Iwan Izdebski 0:4 (punkty techniczne 0:0)

styl klasyczny 66 kg: Mateusz Bernatek – Mateusz Nowak  4:0 (punkty techniczne 13:0)

zapasy kobiet 58 kg: Katarzyna Mądrowska – Roksana Zasina 0:4 (punkty techniczne 0:0)

styl wolny 74 kg: Magomedmurad Gadżijew – Marcin Majka 3:0 (punkty techniczne 2:0)

styl klasyczny 85 kg: Żan Bełeniuk – Arkadiusz Kułynycz 3:0 (punkty techniczne 2:0)

zapasy kobiet 69 kg: Julija Tkacz – Tajbe Jusein 0:4 (punkty techniczne 2:2)

styl wolny 97 kg: Zbigniew Baranowski – Mateusz Filipczak 3:1 (punkty techniczne 3:1)

styl klasyczny 130 kg: Radosław Grzybicki – Rafał Krajewski 1:1 (punkty techniczne 0:0)

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013