Środa, 29.11.2017 r

Piękny gest Agnieszki Wieszczek-Kordus

Opiekujący się reprezentacją Polski kobiet Piotr Krajewski ma powody do zadowolenia. Forma naszych czołowych zawodniczek nadal imponuje. Bardzo dobrze spisują się nasze najbardziej rutynowane zawodniczki. Szczególnie cieszy forma i wzorowe zachowanie na macie Agnieszki Wieszczek-Kordus.
- Kilka naszych zawodniczek miałem okazję obserwować podczas zmagań Krajowej Ligi Zapaśniczej. Wszystkie wygrały swoje walki i potwierdziły, że nawet pod koniec roku potrafią błyszczeć na macie - mówi szkoleniowiec.
Bardzo pewnie swoje walki wygrały reprezentujące ekipę Grunwald Sobieski Poznań, Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk i Agnieszka Wieszczek-Kordus. Ta ostatnia oprócz formy pokazała jeszcze zasady fair play. W pojedynku z Pauliną Kontną brązowa medalistka olimpijska z Pekinu pewnie prowadziła i miała nawet szansę położenia zawodniczki z Bydgoszczy na łopatki. Jednak Agnieszka w ostatniej chwili zrezygnowała z decydującej akcji. Bowiem taki atak groziłby kontuzją barku zawodniczki z Bydgoszczy.
- Agnieszka po perypetiach zdrowotnych wraca do wielkiej formy. Oprócz tego jeszcze zachowała się jak prawdziwy sportowiec. Wielki szacunek dla niej za taki gest - nie miał wątpliwości szkoleniowiec.
Wieszczek-Kordus i tak wygrała swój pojedynek przed czasem, ale za swój gest zebrała sporo braw.
Od niedzieli w Poznaniu odbywać się będzie prawie trzytygodniowe zgrupowanie kadry narodowej zapaśniczek. Oprócz czołówki krajowej z Agnieszką Wieszczek-Kordus na czele, przyjedzie ósemka dziewcząt startująca ostatnio na młodzieżowych mistrzostwach świata w Bydgoszczy.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013