Sobota, 13.04.2019 r

Piąte miejsce Roksany Zasiny, obiecujący występ klasyków

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) przegrała w Bukareszcie pojedynek o brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w wadze 53 kg z Białorusinką Wanessą Kaładzińską 0:2.

Białorusinka objęła prowadzenie 1:0 po okresie pasywności Polki. W 1.40 drugiej rundy Zasina dała się zaskoczyć rywalce, która wypchnęła ją za matę, zdobywając drugi punkt. Potem, mimo rozpaczliwych ataków zawodniczki ze Zgierza, wynik nie uległ zmianie i Polka musiała zadowolić się piątym miejscem.

Mistrzostwa rozpoczął od pokonania w kwalifikacjach Rumuna Gheorghe Marieę 4:1. W kolejnym pojedynku wygrał z Gruzinem Beką Mamukaszwilim 7:2. Polaka zatrzymał w ćwierćfinale Bułgar Daniel Aleksandrow, lepszy przy remisie 3:3.

Dwa razy na macie w Sali Polivalenta stanął syn znanej w niedalekiej przeszłości skoczkini wzwyż, wicemistrzyni olimpijskiej z Moskwy 1980 Urszuli Kielan, Rafał Krajewski (Legia 1926 Warszawa).

W inauguracyjnej walce w kat. 130 kg pokonał w 1/8 finału Litwina Ramasa Fridrikasa 3:2. Nie był jednak w stanie nawiązać walki w kolejnym pojedynku z Iakobim Kajaiją z Gruzji, przegrywając 0:9.

W kategorii 63 kg Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław) przegrał przez przewagę techniczną z reprezentantem Rosji Stepanem Marjanjanem 0:9. Bratanek Józefa Tracza, multimedalisty olimpijskiego, stoczy jutro pojedynek repasażowy z reprezentantem Litwy Justasem Petraviciusem.

Ostatni z podopiecznych trenera kadry narodowej Włodzimierza Zawadzkiego, Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) w wadze 87 kg najpierw zwyciężył Gruzina Roberti Kobliaszwilego 4:3, a potem uległ na punkty 1:5 Serbowi Nikołajowi Dobrewowi. Rywal nie wygrał następnej walki i nie pociągnął Polaka do repesaży.

 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013