Środa, 31.01.2018 r

Patryk Boniecki chce walczyć w reprezentacji

Patryk Boniecki chce odbudować formę i trafić do reprezentacji Polski. Młodzieżowy reprezentant Polski nie uczestniczył w ostatnim zgrupowaniu kadry narodowej, które odbyło się we Władysławowie. Zapaśnik Legii w pocie czoła trenuje pod okiem trenera Ksawerego Biedermanna.
- Nie udały mi się młodzieżowe mistrzostwa świata w Bydgoszczy. Na pewno stać mnie było na więcej. Ale teraz muszę przede wszystkim oczyścić głowę i odbudować się szczególnie psychicznie - mówi zapaśnik Legii.
Boniecki został niespodziewanie pominięty przez trenera kadry klasyków Hazbulaka Bazorkina i nie uczestniczył w styczniowym zgrupowaniu kadry. We Władysławowie trenował z kolei jego klubowy kolega i też uczestnik mistrzostw świata do lat 23, Rafał Krajewski.
- Nie mam pojęcia dlaczego zostałem pominięty przy powołaniach. Nie obrażam się na trenera kadry i będę na treningach mocno pracować, żeby przekonać do siebie szkoleniowca. Na zajęciach z trenerem Ksawerym Biedermannem starałem się ostatnio popracować głównie nad walką w parterze oraz wydolnością. Tak w ogóle, to właściwie muszę stale poprawiać każdy element swojego warsztatu - dodaje legionista.
Boniecki przygotowuje się teraz do Pucharu Polski, który w najbliższy weekend odbędzie się w Raciborzu. Będzie to pierwszy w tym roku test formy.
- Chcę wypaść tam jak najlepiej. Ale w mojej wadze walczy znakomity Tadeusz Michalik, który jest czołowym zawodnikiem na świecie. Oprócz niego muszę także liczyć się z bardzo groźnym Filipem Chrząszczem - przekonuje Patryk Boniecki.
Aktualny młodzieżowy mistrz Polski w wadze do 85 kg robi wszystko, żeby obecny sezon był lepszy od poprzedniego. Bowiem na mistrzostwach Polski seniorów Boniecki zajął piąte miejsce. Złoto wywalczył w gronie młodzieżowców.
- Stać mnie zdecydowanie na więcej. Jak najszybciej chcę wrócić do reprezentacji Polski i zdobywać medale na mistrzostwach Europy i świata - podsumował zapaśnik warszawskiej Legii.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013