Piątek, 16.08.2019 r

Patrycja Gil - droga do złota

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) kontynuuje pasmo swoich tegorocznych sukcesów na zapaśniczych matach. W Estonii osiągnęła największy sukces w karierze, zostając mistrzynią świata juniorek!

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach świata juniorek w zapasach w kat. 55 kg od 1/8 finału.W pierwszej walce, po bardzo dobrym pojedynku, wygrała na punkty (6:4) z Bułgarką Sezeną Behchetovą. Ćwierćfinał przeszła gładko, pokonując Kanadyjkę Virgine Kaze Gascon przez przewagę techniczną.

W półfinale trafiła na Niemkę Anastasię Blayvas. Patrycja mądrze rozegrała to starcie, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na macie i wygrywając na punkty (8:4). To zwycięstwo zapewniło awans do finału mistrzostw świata.

W walce finałowej stanie 2:2, Patrycja zdobyła 4 punkty po obaleniu przeciwniczki na plecy przez podcięcie nogi. Do końca walki pozostawała niespełna minuta, podczas której Patrycja nie staciła ani jednego punktu. Gdy rozległ się gwizdek sędziego kończący finałową walkę, Patrycja Gil wpadła w objęcia szczęśliwego trenera klubowego, Sebastiana Pawlaka. Mistrzostwo Świata to bez wątpienia największy sukces w sportowej karierze Patrycji Gil, trenera Marcinkiewicza oraz trenera klubowego, Sebastiana Pawlaka. 

Medal Patrycji jest pierwszym złotym medalem po 20 latach. Ostatni sukces należał do Edyty Witkowskiej, która wywalczyła Mistrzostwo Świata juniorek w 1999 roku.


 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013