Wtorek, 11.10.2016 r

Olimpijka w Rudzie-Hucie

Utytułowana zapaśniczka - czterokrotna medalistka Mistrzostw Europy, wicemistrzyni Igrzysk Europejskich, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio Katarzyna Krawczyk spotkała się z dziećmi i młodzieżą  ZS w Rudzie-Hucie (29.09.2016).

Przed główną częścią uroczystości Krawczyk oraz nauczyciel wychowania fizycznego i trener zapasów Roman Czwaliński udzielili wywiadu regionalnej telewizji Lublin, która nagrywała całe wydarzenie. Po tym wstępie olimpijka w barwny sposób opowiedziała o początkach swojej kariery sportowej, najważniejszych osiągnięciach oraz wrażeniach z IO w Rio. Sympatyczna zapaśniczka udowodniła swoim przykładem, że wielkie sukcesy można osiągnąć poprzez wewnętrzne zdyscyplinowanie, zaangażowanie i silną wolę zwycięstwa.

W trakcie spotkania odtworzono emocjonującą pierwszą wygraną walkę Krawczyk na IO z Mongołką Erdenechimeg. Po ostatnim gwizdku sędziego nasza zapaśniczka otrzymała od całej społeczności szkolnej spontaniczne wielkie brawa. Kasia udzielała też odpowiedzi na zadawane pytania z sali. Wiadomo, że planuje wystartować w następnych igrzyskach, że lubi jeździć na nartach wodnych, a najbardziej podoba jej się Polska. 

Na zakończenie miłego spotkania zastępca Wójta Gminy Jarosław Walczuk oraz dyrektorzy Zespołu Szkół Adam Marszaluk i Dorota Sawicka, wręczając piękny bukiet kwiatów, podziękowali naszej olimpijce za wychowawczą lekcję o sportowym stylu życia i samozaparciu w dążeniu do celu. Życzyli też wielu sukcesów m.in. na IO w Tokio.

Uczestnicy programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego "Zapasy sportem wszystkich dzieci" wręczyli Kasi słodki upominek. Uczniowie wychodząc z sali gimnastycznej otrzymali od zawodniczki autografy i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy byli pod wrażeniem spotkania z naszą olimpijką.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013