Czwartek, 14.11.2019 r

Natalia Strzałka powalczy o Tokio!

Natalia Strzałka będzie walczyć o start w Tokio!

   Szykuje się pasjonująca walka o paszport na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Trener Elżbieta Garmulewicz jest przekonana, że jej podopieczna Natalia Strzałka może powalczyć o miejsce w wadze do 68 kg. Przypomnijmy, że na ostatnich młodzieżowych mistrzostwach świata w Budapeszcie zapaśniczka Slavii Ruda Śląska wywalczyła w wadze do 68 kg brązowy medal, jedyny dla reprezentacji Polski krążek.

- Natalia ma w sobie ogromny potencjał. Od wielu lat stale się rozwija i regularnie przywozi medale z mistrzowskich turniejów. W tym roku została przecież młodzieżową mistrzynią Europy w Nowym Sadzie. A przecież to nie kres jej możliwości – mówi trenerka klubowa, Elżbieta Garmulewicz.

    Wkrótce rozpocznie się walka o miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszym sprawdzianem formy będzie międzynarodowy turniej w Czarnym Borze, który dla trenera kadry Piotra Krajewskiego jest pierwszą krajową eliminacją.

- Sądzę, że w tej kategorii o zwycięstwo będą walczyć Natalia z Agnieszką Wieszczek-Kordus. W dwóch dotychczasowych bojach między tymi zapaśniczkami bardziej doświadczona Aga była górą. Ale Natalia jest coraz silniejsza i ciągle zmniejsza dystans. Na pewno jest gotowa wygrać w tym trzecim pojedynku. Dlatego ich prawdopodobny finał zapowiada się bardzo ciekawie. Choć nie można w tej wadze zapominać o najmłodszej z nich, Ewelinie Ciunek, która potrafi sprawić niespodziankę. Ogólnie bardzo dobrze, że mamy aż trzy bardzo mocne zawodniczki, z czego trener kadry kobiet Piotr Krajewski na pewno bardzo się cieszy – dodaje trenerka Slavii Ruda Śląska.

    Drugim turniejem, który będzie miał znaczenie przy ustalaniu skład na turnieje kwalifikacyjne w Budapeszcie i Sofii będzie występ w Rzymie. Później kadrowiczki czekają jeszcze mistrzostwa Europy.

 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013