Czwartek, 14.11.2019 r

Natalia Strzałka powalczy o Tokio!

Natalia Strzałka będzie walczyć o start w Tokio!

   Szykuje się pasjonująca walka o paszport na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Trener Elżbieta Garmulewicz jest przekonana, że jej podopieczna Natalia Strzałka może powalczyć o miejsce w wadze do 68 kg. Przypomnijmy, że na ostatnich młodzieżowych mistrzostwach świata w Budapeszcie zapaśniczka Slavii Ruda Śląska wywalczyła w wadze do 68 kg brązowy medal, jedyny dla reprezentacji Polski krążek.

- Natalia ma w sobie ogromny potencjał. Od wielu lat stale się rozwija i regularnie przywozi medale z mistrzowskich turniejów. W tym roku została przecież młodzieżową mistrzynią Europy w Nowym Sadzie. A przecież to nie kres jej możliwości – mówi trenerka klubowa, Elżbieta Garmulewicz.

    Wkrótce rozpocznie się walka o miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszym sprawdzianem formy będzie międzynarodowy turniej w Czarnym Borze, który dla trenera kadry Piotra Krajewskiego jest pierwszą krajową eliminacją.

- Sądzę, że w tej kategorii o zwycięstwo będą walczyć Natalia z Agnieszką Wieszczek-Kordus. W dwóch dotychczasowych bojach między tymi zapaśniczkami bardziej doświadczona Aga była górą. Ale Natalia jest coraz silniejsza i ciągle zmniejsza dystans. Na pewno jest gotowa wygrać w tym trzecim pojedynku. Dlatego ich prawdopodobny finał zapowiada się bardzo ciekawie. Choć nie można w tej wadze zapominać o najmłodszej z nich, Ewelinie Ciunek, która potrafi sprawić niespodziankę. Ogólnie bardzo dobrze, że mamy aż trzy bardzo mocne zawodniczki, z czego trener kadry kobiet Piotr Krajewski na pewno bardzo się cieszy – dodaje trenerka Slavii Ruda Śląska.

    Drugim turniejem, który będzie miał znaczenie przy ustalaniu skład na turnieje kwalifikacyjne w Budapeszcie i Sofii będzie występ w Rzymie. Później kadrowiczki czekają jeszcze mistrzostwa Europy.

 

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013