Poniedziałek, 16.12.2019 r

Monika Michalik zakończyła karierę

Monika Michalik zakończyła karierę. Brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro w wadze do 63 kg została uroczyście pożegnana przez szefów Polskiego Związku Zapaśniczego podczas sobotniej gali w Teresinie.

- Zdobyłam co chciałam, czyli upragniony medal olimpijski. A od września zaczęłam treningi z dziećmi i będę szła w kierunku trenerki – mówi Monika Michalik.

- Czy marzy pani o pracy w reprezentacji kobiet?

- Powiem szczerze, bardzo bym chciała, żeby Polski Związek Zapaśniczy mi taką szansę dał. Jakbym nie kochała zapasów, to bym ich nie trenowała i tyle w nich nie osiągnęła. Coś się kończy i coś się zaczyna. Mam teraz nowy cel. Choć nie ukrywam, że bardzo bym chciała jeździć na zgrupowania kadry kobiet.

- Czy kontuzja przyspieszyła pani decyzję?

- Kontuzja na pewno miała na to wpływ. W pewnym momencie się nawet załamałam, bo myślałam, że moja noga się nie wyleczy. Ale poprawa nastąpiła miesiąc temu i teraz jest wszystko dobrze. Ćwiczę dla przyjemności i będę przekazywać wiedzę młodszym.

- Nie pojedzie pani do Tokio, to kto w takim razie może coś tam wywalczyć?

- Na pewno startuje mój brat Tadek, któremu teraz mocno kibicuję i są jeszcze dwie koleżanki. Czekamy na resztę. Jeszcze wpadnie parę kwalifikacji. Nie wiem jakie, nie wiem kto, ale jeszcze parę osób stać na kwalifikację. Przynajmniej dwie.

- Kto zastąpi Monikę Michalik w Tokio?

- Startowałam w wadze do 63 kg, teraz zrobili o kilogram lżejszą kategorię. W tej wadze jest Katarzyna Mądrowska. Na pewno pojedzie na pierwszy turniej kwalifikacyjny do Budapesztu i zobaczymy co tam osiągnie. Kibicuję każdej, nie tylko Kasi. Ważne, żeby było miejsce dla Polski w Tokio.

- Ile medali przywiozą zapaśnicy z igrzysk olimpijskich?

- Jak będzie jeden medal, to będzie świetnie. Igrzyska to bardzo trudny turniej.

 

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013