Środa, 20.12.2017 r

Monika Michalik chce kolejnych medali!

Radosna wiadomość z Poznania. Monika Michalik wróciła do treningów i w przyszłym roku chce walczyć o kolejne trofea. Brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro w tym roku wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie, ale drugą część sezonu potraktowała już bardziej ulgowo.
- Faktycznie, nie wystartowałam na mistrzostwach świata w Paryżu. Chciałam jednak trochę odpocząć od zapasów zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ale nie ma mowy, żebym kończyła karierę - zapewnia zawodniczka Grunwaldu Poznań.
Dowodem tego jest obecne zgrupowanie reprezentacji Polski w Poznaniu. Trener kadry narodowej Piotr Krajewski traktuje ten czas, jako dochodzenie do formy po kontuzjach i już lekkie przygotowanie do przyszłorocznych startów. Dla Moniki Michalik jest to okazja do nadrobienia zaległości i treningu w gronie kadrowiczek.
- Ostatnio wcale nie odpoczywałam. Byłam na klubowym zgrupowaniu w Przesiece, koło Karpacza. Niedawno dołączyłam do reszty koleżanek z kadry. Naprawdę nie marnuję czasu - dodaje brązowa medalistka olimpijska.
Michalik myślami jest już przy 2018 roku. Od stycznia zapaśniczka zamierza ostro zabrać się za treningi i wkrótce podejmie decyzję odnośnie planów na nowy sezon.
- Jeszcze nie wiem, która impreza w 2018 roku będzie dla mnie najważniejsza. Po świętach i Nowym Roku muszę wybrać główny cel. Na pewno zapasy nadal sprawiają mi przyjemność - podsumowała zawodniczka Grunwaldu.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013