Sobota, 08.02.2020 r

Mistrzostwa Europy Seniorów Rzym 2020 - Zapowiedź

Już od 10 lutego w Rzymie ruszają Mistrzostwa Europy Seniorów w zapasach. Na matach w stolicy Włoch zobaczymy 24 reprezentantów Polski w stylu wolnym i klasycznym oraz zapasach kobiet .

Styl Klasyczny. 

Włodzimierz Zawadzki do wiecznego miasta zabiera 9 zawodników. 

60 kg

Piątek Przemysław

63 kg

Kareciński Dawid

67 kg

Pacurkowski Roman

72 kg

Bernatek Mateusz

77 kg

Babayan Edgar

82 kg

Wolny Matesz

87 kg

Kułynycz Arkadiusz

97 kg

Michalik Tadeusz

130 kg

Krajewski Rafał

Przygotowania do  MES  przebiegały według opracowanego planu organizacji szkolenia kadry narodowej na 2020 rok. Przygotowania kadra w stylu klasycznym rozpoczęła w grudniu 2019 roku 16 dniowym grupowaniem w Wiśle. W styczniu 2020 kadra Zawadzkiego wróciła do na dziewięć dni do Spały. Później nasi reprezentanci uczestniczyli w turnieju Thor Masters, który szeroko opisywaliśmy (TUTAJ). Po zawodach Duński Związek Zapaśniczy zorganizował międzynarodowe zgrupowanie, w którym również uczestniczyła nasza kadra. W końcowym etapie przygotowań w dniach od  3.02 do 9.02.2020 nasi zawodnicy trenują w COS Spała.

Piątek Przemysław  kat. 60 kg- W tym roku zajął czwarte  miejsce w międzynarodowym turnieju w Danii. W rywalizacji z Michałem Traczem wygrał bezpośredni pojedynek na tym turnieju. Piątek jest zdolnym ambitnym zawodnikiem który cały czas robi systematyczne postępy. W treningu musi w jeszcze większym zakresie pracować nad techniką i taktyką walki. Celem zawodnika jest walka o miejsca w przedziale 8-12

Kareciński Dawid kat. 63 kg – Wicemistrz Polski z kategorii 67 kg, doświadczony zawodnik który wielokrotnie startował w imprezach mistrzowskich.  Zawodnik WKS Sląsk Wrocław przez ostatnie 8 miesięcy schudł 14 kg. Poziom jego tkanki tłuszczowej jest oceniany na poziomie poniżej 4%. Kareciński to zawodnik niezwykle charyzmatyczny ale potrzebuje czasu by zadaptować się do nowej kategorii wagowej. Zadaniem wynikowym postawionym przed zawodnikiem jest walka o miejsca 5-10.

Pacurkowski Roman kat. 67 kg –  Jest to młody zawodnik który zdobywał już medale w mistrzostw Europy młodzieżowców. Aktualny wicemistrz Polski w tej kategorii wagowej. Na  turnieju  w Danii dobrze się zaprezentował,  stoczył siedem walk w tym pięć wygrał i dwie przegrał zajmując czwarte miejsce. Celem zawodnika jest walka o miejsca 5-10. 

Bernatek Mateusz kat. 72 kg  - To nasz finalista i srebrny medalistamistrzostw Świata z 2017 roku.  Jest mistrzem Polski seniorów z 2019 roku. Mateusz Bernatek rywalizował z Sakhayanem o start w mistrzostwach Europy i turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Przegrał rywalizacje i będzie startował w kategorii wyższej do 72 kilogramów. W pierwszym turnieju międzynarodowym w Danii zajął szóste miejsce. Mateusza stać na dobre walki i wysokie miejsce w mistrzostwach Europy startując w wyższej kategorii wagowej. Celem zawodnika jest walka o miejsca w przedziale 3-8.

Babayan Edgar kat. 77 kg – Najstarszy zawodnik reprezentacji na mistrzostwa Europy. W tym roku na turnieju w Danii zajął trzecie miejsce przegrywając tylko z kolegą z reprezentacji Mateuszem Wolnym. Babayan jest zawodnikiem nieobliczalnym, bardzo dobrze wyszkolonym technicznie. Jeżeli przepracuje dobrze BPS bez  żadnej kontuzji to może  zrobić miłą niespodziankę na mistrzostwach Europy. Zadaniem wynikowym postawionym przed zawodnikiem jest walka miejsca 3-8.

Wolny Mateusz 82 kg. Wraca do reprezentacji po kontuzji dobrze przepracował okres przygotowawczy. Na międzynarodowym turnieju w Danii walczył dobrze.  Stoczył siedem walk z których pięć wygrał i jedną przegrał. Doszedł do finału przegrywając tylko zawodnikiem Armenii. Jeżeli przepracuje dobrze BPS bez  żadnej kontuzji to stać go na dobre walki na mistrzostwach Europy. Zadaniem wynikowym postawionym przed zawodnikiem jest walka miejsca 5-10. 

Kułynycz Arkadiusz 87 kg. Aktualny Mistrz Polski i brązowy medalista Igrzysk Europejskich.Arek wrócił po poważnej kontuzji której nabawił się na mistrzostwach Świata w Nursułtanie. Wrócił do wysokiej formy sportowej, o czym świadczy 3 miejsce jakie zajął na turnieju  w Danii. 

Michalik Tadeusz kat. 97 kg – Ma już paszport do Tokio na igrzyska olimpijski. Dobrze przepracował okres przygotowawczy. W pierwszym starcie w tym roku na turnieju w Danii dobrze się zaprezentował dochodząc do finału. Ogólnie stoczył pięć walk w tym cztery wgrał jedną przegrał w finale. Michalik może wygrać z każdym zawodnikiem, brakuje mu jeszcze odpowiedniej koncentracji przed kolejnymi walkami. Nad tym elementem cały czas pracujemy. Zakładamy że powinien walczyć o miejsca 3-8.

Krajewski Rafał kategoria 130kg   –. Młody zawodnik posiadający bardzo dobre warunki fizyczne na tę kategorię wagową. Aktualny mistrz Polski. Startował już w imprezach mistrzowskich w grupie juniorów i młodzieżowców. Zawodnik robiący stałe systematyczne postępy, perspektywiczny w kontekście IO 2020 i 2024. Celem zawodnika jest walka o miejsca 8-12.

ZAPASY KOBIET

W Rzymie nasze Panie będą rywalizować pod okiem Igora Lobasa oraz Marcina Marcinkiewicza. W kadrze zobaczymy następujące zawodniczki: 

50 kg

Anna Łukasiak

53 kg

Katarzyna Krawczyk

55 kg

Alicja Czyżowicz

57 kg

Magdalena Głodek

59 kg

Dominika Kulwicka

62 kg

Katarzyna Mądrowska

68 kg

Wieszczek – Kordus Agnieszka

76 kg 

Kamila Kulwicka

W grudniu 2019 roku zawodniczki wystartowały w turnieju „Heros Lady Open” w Czarnym Borze. Bezpośrednio po zawodach zostały na kilkudniowej konsultacji szkoleniowej w Boguszowie Gorce. W zgrupowaniu uczestniczyło ok. 170 zawodniczek z kilku państw europejskich. W styczniu kadra narodowa trenowała w Zakopanem. Praca podczas tego zgrupowania oparta była głownie na poprawie cech motorycznych, głównie wytrzymałości. 

W styczniu bieżącego roku dziewczęta wystartowały w Pucharze Polski Seniorów w Białogardzie. 

 Ostatnie przygotowanie do ME jest realizowane w dniach 27.01-10.02.2020 r. na Ukrainie wspólnie z zawodniczkami z Ukrainy oraz  zawodniczkami kilku innych państw europejskich.

Anna Łukasiak 50 kg –  mistrzyni polski w tej kategorii wagowej z roku 2019. Ania prezentuje bardzo dobry poziom wyszkolenia techniczno- taktycznego i jest bardzo dobrze przygotowana motorycznie do tej imprezy. W rywalizacji krajowej przegrywa tylko z Iwoną Matkowską, która będzie reprezentowała kraj w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do IO w miesiącu marcu.  Ania powinna walczyć o pozycję medalową podczas ME.   

Katarzyna Krawczyk 53 kg – Najmocniejszy punkt drużyny. Piąta zawodniczka MŚ 2018 roku. Kontuzja, której nabawiła się w styczniu 2019 roku wykluczyła ją ze startów w imprezach głównych w roku 2019. Po długiej rehabilitacji pierwszy start zaliczyła na VII ŚWIS w Chinach w listopadzie ubiegłego roku zdobywając brązowy medal w kategorii do 57  kg. W grudniu była bezkonkurencyjna w kategorii do 53 kg podczas turnieju rozegranego w Czarnym Borze. Swoją dobra formę potwierdziła na Pucharze Polski Seniorek w roku bieżącym.  Zawodniczka będzie walczyła o pozycję medalową podczas ME.

Alicja Czyżowicz 55 kg – mistrzyni polski w kategorii do 55 kg w roku 2019. Młodzieżowa Mistrzyni Polski z 2019 roku. Uczestniczka MES, ME U 23 oraz MŚ U 23. Zawodniczka ambitna, pracowita, posiadająca dobre wyszkolenie techniczne. 

Magdalena Głodek 57 kg – zawodniczka młodego pokolenia. W roku ubiegłym wywalczyła brązowy medal podczas MŚJ rozegranych w Tallinie. Wygrała rywalizację krajową w tej kategorii wagowej. Zawodniczka bardzo ambitna i pracowita. Na MES jedzie zdobywać  doświadczenie w rywalizacji ze starszymi europejskimi rywalkami. W perspektywie długoterminowej jedna z zawodniczek, która brana będzie pod uwagę przy budowaniu reprezentacji na kolejne Igrzyska Olimpijskie.  

Dominika Kulwicka 59 kg – Zawodniczka bardzo ambitna i pracowita. Wicemistrzyni Polski Seniorek oraz wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Siódma zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019 r. Widać znaczny postęp zarówno w wyszkoleniu technicznym zawodniczki jak i zaangażowaniu w realizację procesu treningowego. 

Katarzyna Mądrowska 62 kg – najlepsza zawodniczka tej kategorii wagowej w kraju. W ubiegłym roku wywalczyła piata lokatę podczas Igrzysk Europejskich na Białorusi. W roku bieżącym potwierdziła swoją dominację w kategorii do 62 kg podczas Pucharu Polski Seniorek w Białogardzie. Mistrzostwa Europy będą dla tej zawodniczki etapem przygotowań do pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do IO. 

Agnieszka Wieszczek - Kordus 68 kg –  najlepsza nasza zawodniczka w tej kategorii wagowej. W Mistrzostwach Świata w  2019 roku wywalczyła 8 lokatę. Wygrała rywalizację krajową w tej kategorii wagowej. Mistrzostwa Europy będą dla tej zawodniczki etapem przygotowania do startu w  pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do IO.

Kamila Kulwicka 76 kg – najmłodsza zawodniczka wytypowana do reprezentacji na MES. Wygrała rywalizację krajową w tej kategorii wagowej. W roku ubiegłym zdobyła brązowy medal podczas MEJ. Z cała pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z bardziej perspektywicznych zawodniczek w planach budowania reprezentacji na kolejne Igrzyska Olimpijskie. Na MES jedzie zdobywać doświadczenie w rywalizacji ze starszymi europejskimi rywalkami.

Styl Wolny

Yusup Abdusalamov do stolicy Włoch zabiera 7 zawodników.

65 kg

Bieńkowski Krzysztof

70 kg

Gadzhiev Magomedmurad

74 kg

Ołenczyn Patryk

86 kg

Radosław Marcinkiewicz

92 kg

Baranowski Zbigniew

97 kg

Baran Radosław

125 kg

Baran Robert

 

Przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy były realizowane zgodnie z zaplanowanym programem szkolenia na rok 2020. W ostatnich 3 miesiącach zawodnicy brali udział w silnym turnieju międzynarodowym w Rosji. W okresie przygotowań do ME zawodnicy trenowali za granicą w Machaczkale. BPS do ME zawodnicy będą realizowali w terminie 26.01 do 12.02.2020  na zgrupowaniu we Władysławowie mając do pomocy wartościowych sparingpartnerów z zagranicy.

Bieńkowski Krzysztof, kat.wag. 65 kg – Realizuje  program szkolenia kadry. Piąty  zawodnik  mistrzostw Europy z 2018 i 2019 roku. Jego silną stroną jest siła fizyczna. Należy do bardzo pracowitych i zdeterminowanych na sukces zawodników. 

Gadzhiev Magomedmurad, kat.wag. 70kg – Realizuje program ustalony przez trenera kadry.  Zawodnik ścisłej czołówki światowejOd kilku lat zdecydowanie najlepszy nasz zawodnik w stylu wolnym. Ubiegłoroczny v-ce mistrz Europy w tej kategorii wagowej oraz brązowy medalista MŚ. Zawodnik o silnej psychice, posiadający wysoki poziom wytrzymałości. Zawodnik mający największe szanse w naszej reprezentacji na zdobycie medalu IO w Tokio.

Ołenczyn Patryk,  kat.wag.  74kg -  Patryk jest aktualnym vice-mistrzem Europy U-23 z 2019 roku.  Program szkoleniowy realizuje w pełni. Patryk jest zawodnikiem bardzo ambitnym, robiącym stałe postępy walczącym do końca, co daje nadzieje na  dobre wyniki w przyszłości. Posiada styl walki niewygodny dla przeciwników. Jest jednym z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia. Celem tego zawodnika jest  włączenie się do rywalizacji o miejsca 7-10

Marcinkiewicz Radosław , kat.wag. 86 kg Realizuje program ustalony przez trenera kadry.  Doświadczony zawodnik, medalista IE 2015 Baku. Dobrą dyspozycję potwierdził zajmując 2 miejsce w silnie obsadzonym  międzynarodowym Pucharze Polski w Białogardzie. Rywalizuje o wyjazd na turnieje kwalifikacyjne na IO.

Baranowski Zbigniew, kat.wag. 92kg – Realizuje program ustalony przez trenera kadry.  Aktualny v-ce mistrz Europy. Waleczny o silnej psychice i dobrym przygotowaniu  siłowo-wytrzymałościowym. Należy do czołówki europejskiej. Jest naszym kandydatem do medalu w  tegorocznych ME. W turniejach kwalifikacyjnych będzie walczył w kategorii do 86 kg. 

Baran Radosław, kat.wag. 97kg - jest olimpijczykiem z Rio de Janejro, należy do bardzo zdolnych zawodników wyróżniających się silną psychiką i mocną osobowością.  W ubiegłym roku wrócił do rywalizacji po 2 letniej przerwie spowodowanej kontuzją.

Baran Robert, kat.wag. 125kg – Realizuje program ustalony przez trenera kadry,  olimpijczyk z Rio de Janeiro, medalista ME 2018 i piaty zawodnik ME 2019. Bardzo uzdolniony zawodnik który należy do ścisłej czołówki europejskiej w tej kategorii wagowej. Wcześniej zdobywał medale mistrzostw Europy w kategorii kadetów, juniorów i młodzieżowych mistrzostw Europy. Robert jest zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie, ma silną psychikę. Powinien włączyć się do walki o medal w ME. 

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013