Niedziela, 23.07.2017 r

Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach - Natalia Walczak z brązowym medalem

KOMUNIKAT KOŃCOWY MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW

 

Natalia Walczak wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetek! Na czempionacie Starego Kontynentu tej grupy wiekowej, które rozgrywane są w stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewie, nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce w kategorii wagowej 46 kg. W małym finale Natalia Walczak, reprezentująca na co dzień MLUKS Karlino, potrzebowała niespełna półtorej minuty, by pokonać Aynur Jamalovą z Azerbejdżanu.

 

Sobota 29.07.2017

Styl klasyczny

46 kg - Kamil Czarnecki - 12 zawodników

Kamil Aleksander CZARNECKI (POL) - Gurami ABRAMASHVILI (GEO) 1-3 (2-9)

1. Zaur ALIYEV (AZE)

2. Vladyslav KUZKO (UKR)

3. Yazid GHARBI (FRA)

3. Mukremin AKTAS (TUR)

(...)

9. Kamil Aleksander CZARNECKI (POL)

 

54 kg - Polak nie startuje - 19 zawodników

1. Beka GURULI (GEO)

2. Myroslav SOLOVIAN (UKR)

3. Samvel AGHAJANYAN (ARM)

3. Vilius SAVICKAS (LTU)

 

63 kg - Aleksander Mielewczyk - 29 zawodników

Justin POTHUIZEN (NED) - Aleksander Juliusz MIELEWCZYK (POL) 1-4 (1-9)

1/8

Aleksander Juliusz MIELEWCZYK (POL) - Lars Erik Samuel NYBERG (SWE) 4-1 (11-2)

1/4

Gergely BAK (HUN) - Aleksander Juliusz MIELEWCZYK (POL) 3-1 (2-1)

R1

Ilya PRAKOPCHYK (BLR) - Aleksander Juliusz MIELEWCZYK (POL) 3-0 (2-0)

1. Artem EROKHIN (RUS)

2. Gergely BAK (HUN)

3. Ilya PRAKOPCHYK (BLR)

3. Otar ABULADZE (GEO)

(...)

7. Aleksander Juliusz MIELEWCZYK (POL)

 

76 kg - Szymon Szymonowicz - 24 zawodników

Borislav Borislavov VASILEV (BUL) - Szymon SZYMONOWICZ (POL) 0-4 (0-8)

1/8

Szymon SZYMONOWICZ (POL) - Anton Erich VIEWEG (GER) 5-0 (4-0)

1/4

Szymon SZYMONOWICZ (POL) - Otto Eemeli KETONEN (FIN) 3-1 (4-1)

1/2

Szymon SZYMONOWICZ (POL) - Giorgi TSOPURASHVILI (GEO) 1-3 (2-7)

3-5

Istvan TAKACS (HUN) - Szymon SZYMONOWICZ (POL) 3-1 (5-1)

1. Aues GONIBOV (RUS)

2. Giorgi TSOPURASHVILI (GEO)

3. Tyrone STERKENBURG (NED)

3. Istvan TAKACS (HUN)

5. Szymon SZYMONOWICZ (POL)

 

100 kg - Jakub Antoszewski - 17 zawodników

1/8

Balint VATZI (HUN) - Jakub Kamil ANTOSZEWSKI (POL) 4-0 (8-0)

R1

Jakub Kamil ANTOSZEWSKI (POL) - Oleksandr YEVDOKIMOV (UKR) 0-4 (0-9)

1. Balint VATZI (HUN)

2. Mehmet ATCI (TUR)

3. Erikas CEREPOKAS (LTU)

3. Ciprian Ilie TRUFAN (ROU)

(...)

17. Jakub Kamil ANTOSZEWSKI (POL)

 

Piątek 28.07.2017 / Sobota 29.07.2017

Styl klasyczny

42 kg - Piotr Stolarczyk - 16 zawodników

1/8

Piotr STOLARCZYK (POL) - Constantin Ionut TUDOR (ROU) 0-4 (0-9)

1. Hasrat JAFAROV (AZE)

2. Daniel Dimitrov PRAMATAROV (ITA)

3. Constantin Ionut TUDOR (ROU)

3. Islam KIMBAROV (RUS)

(...)

16. Piotr STOLARCZYK (POL)

 

50 kg - Miłosz Kuźnia - 18 zawodników

1/8

Milosz Maksymilian KUZNIA (POL) - Valentin SPICICO (MDA) 0-3 (0-5)

1. Guseyn Vidadi-Ogly GUSEINOV (RUS)

2. Niklas Jan Olov Pontus OEHLEN (SWE)

3. Hayk ASATRYAN (ARM)

3. Akaki OSIASHVILI (GEO)

(...)

16. Milosz Maksymilian KUZNIA (POL)

 

58 kg - Krzysztof Steffan - 28 zawodników

Giorgi SHOTADZE (GEO) - Krzysztof Robert STEFFAN (POL) 4-0 (11-0)

R1

Krzysztof Robert STEFFAN (POL) - Rajmund FARKAS (HUN) 0-4 (0-8)

1. Giorgi SHOTADZE (GEO)

2. Mustafa Safa YILDIRIM (TUR)

3. Eldar HASANAU (BLR)

3. Hasan MAMMADLI (AZE)

(...)

28. Krzysztof Robert STEFFAN (POL)

 

69 kg - Konrad Kozłowski - 26 zawodników

1/8

Oleksandr PRYMACHENKO (UKR) - Konrad Lukasz KOZLOWSKI (POL) 5-0 (3-0)

1. Asim IMANZADE (AZE)

2. Ruslan MOSHIIAN (RUS)

3. Sargis TADEVOSYAN (ARM)

3. Davit SOLOGASHVILI (GEO)

(...)

22. Konrad Lukasz KOZLOWSKI (POL)

 

85 kg - Kamil Bartosiewicz - 19 zawodników

Luka KHUTSISHVILI (GEO) - Kamil BARTOSIEWICZ (POL) 3-1 (6-6)

1. Alex Gergo SZOKE (HUN)

2. Muhammed Furkan DURSUN (TUR)

3. Vojtech PISKOR (CZE)

3. Ilias PAGKALIDIS (GRE)

(...)

13. Kamil BARTOSIEWICZ (POL)

 

Czwartek 27.07.2017 / Piątek 28.07.2017

Zapasy kobiet

40 kg - Polka nie walczy - 9 zawodniczek

1. Petya Zarkova DELCHEVA (BUL)

2. Justine Fanny VIGOUROUX (FRA)

3. Mariam KARELIDZE (GEO)

3. Regina MILLER (RUS)

 

46 kg - Natalia Walczak - 16 zawodniczek

1/8

Natalia Edyta WALCZAK (POL) - Beatrice Ionela FERENT (ROU) 0-5 (0-4)

R1

Natalia Edyta WALCZAK (POL) - Maria FERONE (ITA) 4-0 (12-0)

Finał 3 - 5

Natalia Edyta WALCZAK (POL) - Aynur JAMALOVA (AZE) 5-0 (6-0)

1. Natia SVANIDZE (RUS)

2. Beatrice Ionela FERENT (ROU)

3. Natalia Edyta WALCZAK (POL)

3. Anastasiya YANOTOVA (BLR)

 

52 kg - Karolina Stróżyk - 18 zawodniczek

Nikola RUSOVA (SVK) - Karolina Monika STROZYK (POL) 1-3 (4-7)

1/4

Othelie Annette HOEIE (NOR) - Karolina Monika STROZYK (POL) 4-0 (10-0)

1. Ekaterina VERBINA (RUS)

2. Zeynep YETGIL (TUR)

3. Szimonetta Timea SZEKER (HUN)

3. Mariana DRAGUTAN (MDA)

(...)

8. Karolina Monika STROZYK (POL)

 

60 kg - Patrycja Dudek - 19 zawodniczek

Valentina BELUSIC (CRO) - Patrycja Dudek (POL) 0-5 (0-8)

1/4

Amina Roxana CAPEZAN (ROU) - Patrycja DUDEK (POL) 3-1 (8-6)

1. Erika BOGNAR (HUN)

2. Viktoria VESSO (EST)

3. Morena DE VITA (ITA)

3. Amina Roxana CAPEZAN (ROU)

(...)

7. Patrycja DUDEK (POL)

 

70 kg - Kamila Kulwicka - 12 zawodniczek

Kamila Czeslawa KULWICKA (POL) - Bernadett NAGY (HUN) 1-3 (2-2)

1. Romana VOVCHAK (UKR)

2. Mehtap GULTEKİN (TUR)

3. Kamile GAUCAITE (LTU)

3. Bernadett NAGY (HUN)

(...)

8. Kamila Czeslawa KULWICKA (POL)

 

Środa 26.07.2017 / Czwartek 27.07.2017

Zapasy kobiet

38 kg - Polka nie walczy - 6 zawodniczek

1. Shahana NAZAROVA (AZE)

2. Luchana BEKBAULOVA (RUS)

3. Nicoleta DURAC (ROU)

3. Mariia TOMYSHCH (UKR)

 

43 kg - Marta Gruszkiewicz - 11 zawodniczek

Roxana Alexandra TIF (ROU) - Marta GRUSZKIEWICZ (POL) 3-1 (11-2)

R1

Marta GRUSZKIEWICZ (POL) - Edita CHEMERDOVSKA (UKR) 0-3 (0-9)

1. Roxana Alexandra TIF (ROU)

2. Viktoriia ALEKSANDROVA (RUS)

3. Celine MEHNER (GER)

3. Yasaman MAJIDLI (AZE)

(...)

8. Marta GRUSZKIEWICZ (POL)

 

49 kg - Klaudia Czyzio - 18 zawodniczek

1/8

Klaudia CZYZIO (POL) - Mirta STIKS (CRO) 5-0 (4-0)

1/4

Klaudia CZYZIO (POL) - Tetiana PROFATILOVA (UKR) 0-5 (1-4)

R2

Melda DERNEKCI (TUR) - Klaudia CZYZIO (POL) 5-0 (6-4)

1. Mariia TIUMEREKOVA (RUS)

2. Tetiana PROFATILOVA (UKR)

3. Hanna VARABYEVA (BLR)

3. Emma Jonna Denise MALMGREN (SWE)

(...)

8. Klaudia CZYZIO (POL)

 

56 kg - Angelika Mytkowska - 21 zawodniczek

1/8

Angelika Agnieszka MYTKOWSKA (POL) - Tamar KHOJASHVILI (GEO) 5-0 (8-2)

1/4

Aleksandra PROKINA (RUS) - Angelika Agnieszka MYTKOWSKA (POL) 5-0 (10-3)

R1

Anna MICHALCOVA (CZE) - Angelika Agnieszka MYTKOWSKA (POL) 0-4 (0-10)

3-5

Angelika Agnieszka MYTKOWSKA (POL) - Violleta PETROVSKA (UKR) 1-3 (2-4)

1. Anna Hella SZEL (HUN)

2. Aleksandra PROKINA (RUS)

3. Violleta PETROVSKA (UKR)

3. Ida Emma Diana JOENSSON (SWE)

5. Angelika Agnieszka MYTKOWSKA (POL)

 

65 kg - Wiktoria Chołuj - 17 zawodniczek

Marta PAJULA (EST) - Wiktoria CHOLUJ (POL) 1-4 (2-13)

1/8

Krystsina SAZYKINA (BLR) - Wiktoria CHOLUJ (POL) 3-1 (6-4)

1. Oksana CHUDYK (UKR)

2. Anna KRASNOVA (RUS)

3. Elena ESPOSITO (ITA)

3. Krystsina SAZYKINA (BLR)

(...)

9. Wiktoria CHOLUJ (POL)

 

Wtorek 25.07.2017 / Środa 26.07.2017

Styl wolny

46 kg - Adrian Gorczyca - 16 zawodników

1/8

Adrian GORCZYCA (POL) - Ashraf KARIMZADA (AZE) 0-4 (0-10)

1. Giorgi GEGELASHVILI (GEO)

2. Magomed ABDURAKHMANOV (RUS)

3. Ghennadi DIUVENJI (MDA)

3. Arakel MOVSESYAN (ARM)

(...)

13. Adrian GORCZYCA (POL)

 

54 kg - Mateusz Buczkowski - 19 zawodników

Mateusz BUCZKOWSKI (POL) - Mehmed Hasan MEHMED (BUL) 0-5 (0-8)

1. Andrii DZHELEP (UKR)

2. Vladimeri GAMKRELIDZE (GEO)

3. Hamza ALACA (TUR)

3. Aleksandr BALTUEV (RUS)

(...)

13. Mateusz BUCZKOWSKI (POL)

 

63 kg - Karol Czegus - 21 zawodników

1/8

Karol Jakub CZEGUS (POL) - Walter Carl Franklin WALE (SWE) 4-0 (10-0)

1/4

Vadim BABUSKIN (LTU) - Karol Jakub CZEGUS (POL) 1-3 (3-8)

1/2

Karol Jakub CZEGUS (POL) - Inar KETIIA (RUS) 0-4 (0-10)

3-5

Daniil AMELYANCHYK (BLR) - Karol Jakub CZEGUS (POL) 3-1 (3-2)

1. Inar KETIIA (RUS)

2. Khadzhimurad GADZHIYEV (AZE)

3. Daniil AMELYANCHYK (BLR)

3. Tino RETTINGER (GER)

5. Karol Jakub CZEGUS (POL)

 

76 kg - Ernest Dorosz - 20 zawodników

1/8

Ernest DOROSZ (POL) - Abdulmuslim MAMEDOV (AZE) 0-3 (0-6)

R1

Ernest DOROSZ (POL) - Bobi Boyanov NIKOV (BUL) 1-3 (8-9)

1. Arsamag KHOSTIKOEV (RUS)

2. Abdulmuslim MAMEDOV (AZE)

3. Unal KARABACAK (TUR)

3. Alex HOERNER (GER)

(...)

11. Ernest DOROSZ (POL)

 

100 kg - Polak nie walczy - 18 zawodników

1. Ismail-Bek NIROV (RUS)

2. Anil Berkan KILICSALLAYAN (TUR)

3. Radu LEFTER (MDA)

3. Martin SIMONYAN (ARM)

 

Poniedziałek 24.07.2017 / Wtorek 25.07.2017

Styl wolny

42 kg - Mateusz Łuszczyński - 10 zawodników

Julien ZINSER (GER) - Mateusz Przemyslaw LUSZCZYNSKI (POL) 4-0 (10-0)

1. Giorgi TCHOLADZE (GEO)

2. Tofig ALIYEV (AZE)

3. Furkan UCOLUK (TUR)

3. Maxim BOSTAN (MDA)

(...)

9. Mateusz Przemyslaw LUSZCZYNSKI (POL)

 

50 kg - Daniel Budyka - 17 zawodników

1/8

Fedor BALTUEV (RUS) - Daniel Piotr BUDYKA (POL) 4-0 (10-0)

R1

Daniel Piotr BUDYKA (POL) - Genik ASATRYAN (ARM) 0-4 (0-10)

1. Fedor BALTUEV (RUS)

2. Dimitar Stoychev TODOROV (BUL)

3. Niklas STECHELE (GER)

3. Genik ASATRYAN (ARM)

(...)

16. Daniel Piotr BUDYKA (POL)

 

58 kg - Jakub Makuch - 21 zawodników

1/8

Georgios PILIDIS (GRE) - Jakub Florian MAKUCH (POL) 4-0 (12-0)

R1

Jakub Florian MAKUCH (POL) - Dimitar Atanasov ANGELOV (BUL) 0-5 (0-4)

1. Georgios PILIDIS (GRE)

2. Artysh OORZHAK (RUS)

3. Turan BAYRAMOV (TUR)

3. Tornike KATAMADZE (GEO)

(...)

21. Jakub Florian MAKUCH (POL)

 

69 kg - Szymon Wojtkowski - 18 zawodników

1/8

Szymon WOJTKOWSKI (POL) - Yanis Nehman MEGGAIZ (FRA) 4-1 (11-1)

1/4

Dmytro NEROVNYI (UKR) - Szymon WOJTKOWSKI (POL) 1-3 (2-10)

1/2

Szymon WOJTKOWSKI (POL) - Vasile DIACON (MDA) 0-4 (0-10)

3-5

Mert Murad RAMADAN (BUL) - Szymon WOJTKOWSKI (POL) 5-0 (6-2)

1. David CHELDIEV (RUS)

2. Vasile DIACON (MDA)

3. Mert Murad RAMADAN (BUL)

3. Umur AYBEY (TUR)

5. Szymon WOJTKOWSKI (POL)

 

85 kg - Kamil Sykuła - 15 zawodników

Kamil SYKULA (POL) - Danylo STASIUK (UKR) 0-4 (0-10)

1. Alik SHEBZUKHOV (RUS)

2. Omer AGTAS (TUR)

3. Daviti KOCHKIANI (GEO)

3. Danylo STASIUK (UKR)

(...)

14. Kamil SYKULA (POL)

 

Skład reprezentacji Polski

Styl wolny

42 kg - Mateusz Łuszczyński

46 kg - Adrian Gorczyca

50 kg - Daniel Budyka

54 kg - Matuesz Buczkowski

58 kg - Jakub Makuch

63 kg - Karol Czegus

69 kg - Szymon Wojtkowski

76 kg - Ernest Dorosz

85 kg - Kamil Sykuła

 

Zapasy kobiet

43 kg - Marta Gruszkiewicz

46 kg - Natalia Walczak

49 kg - Klaudia Czyzio

52 kg - Karolina Stróżyk

56 kg - Angelika Mytkowska

60 kg - Patrycja Dudek

65 kg - Wiktoria Chołuj

70 kg - Kamila Kulwicka

 

Styl klasyczny

42 kg - Piotr Stolarczyk

46 kg - Kamil Czarnecki

50 kg - Miłosz Kuźnia

58 kg - Krzysztof Steffan

63 kg - Aleksander Mielewczyk

69 kg - Konrad Kozłowski

76 kg - Szymon Szymonowicz

85 kg - Kamil Bartosiewicz

100 kg - Jakub Antoszewski

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013