Niedziela, 30.07.2017 r

Mistrzostwa Europy Kadetów do lat 17 w stylu wolnym!

W dniach 22-27 lipca 2017 roku w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) odbyły się Mistrzostwa Europy kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym. W imprezie brało udział blisko 200 zawodników z 29 krajów.

Nasza reprezentacja Polski juniorów młodszych do lat 17, która na turniej poleciała bezpośrednio po zgrupowaniu w Siedlcach liczyła 9 zawodników. Zawodnicy pod okiem trenera PZZ Krzysztofa Pawlaka z Namysłowa, któremu asystował trener Cezary Jastreb z Białogardu i fizjoterapeutka Magdalena Lenart z Poznania w punktacji drużynowej wywalczyła dwunastą lokatę z 14 pkt. Kierownikiem ekipy był Artur Ordak z Białogardu, a sędzią Bartosz Dorociak z Wilkowa.

Zawody mogły się podobać i były wielkim egzaminem dla naszych kadrowiczów. Pięciu reprezentantów było debiutantami na tak poważnej imprezie, co dało się zauważyć w ich występach. Generalnie w większości przypadków mieliśmy ciężkie losowanie i na dziś zawodnicy pokazali się na miarę swoich aktualnych możliwości.

Najlepiej wypadli i byli bardzo blisko zdobycia medali Karol Czegus w kat. wag. do 63 kg (LUKS Suples Kraśnik) oraz Szymon Wojtkowski w kat. wag. do 69 kg (LKS Ceramik Krotoszyn). Obaj zapaśnicy po bardzo dobrych walkach ostatecznie uplasowali się na miejscach piątych. Z dobrej strony, tocząc wyrównane choć przegrane walki, pokazał się Ernest Dorosz (MLUKS Zapasy Włodawa) w kat. wag. do 76 kg, który ostatecznie sklasyfikowany został na jedenastej pozycji. Zawodnik ten tylko przez mały błąd taktyczny w końcówce walki repasażowej nie walczył ostatecznie o brązowy medal.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 9 m. Mateusz Łuszczyński - 42 kg (ZKS Koszalin), 13 m. Adrian Gorczyca - 46 kg (WLKS Siedlce), 16 m. Daniel Budyka - 50 kg (ZKS Stal Rzeszów), 13 m. Mateusz Buczkowski - 54 kg (LKS Orzeł Namysłów),  21 m. Jakub Makuch - 58 kg (LKS Orzeł Namysłów), 13 m. Kamil Sykuła - 85 kg (LMKS Krasnystaw).