Środa, 08.08.2018 r

Mistrzostwa Europy Juniorów w Rzymie za nami

Piątego sierpnia 2018 zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Rzymie. Reprezentacja Polski w zapasach kobiet i stylu wolnym nie zdobyła medalu. Nasze juniorki i nasi juniorzy zdobyli sześć piątych miejsc. 

Piąte miejsce w kategorii 50kg zdobyła Magdalena Majos. Polka w 1/8 finału pokonała Yasamanę Majidli z Azerbejdżanu przez przewagę techniczną. W ćwierćfinale uległa Turczynce Aynur Erge 10-0. Potem Majos w repasażu pokonała Węgierkę Kiss 7-0. Niestety w pojedynku o brązowy medal Majos uległa Ellen Riesterer przez tusz. 

 

W kategorii 57kg piąte miejsce zdobyła Magdalena Głodek. Polka jednak nie wygrała ani jednej walki. W ćwierćfinale uległa Sarze Lindborg ze Szwecji 4-11 a później w walce o brąz Polka przegrała z reprezentantką Niemiec Sereną Boelke 0-4. 

 

W kategorii 65kg Wiktoria Chołuj również zajęła piąte miejsce. W pierwszej rundzie nasza medalistka Mistrzostw Świata kadetek pokonała Heddę Strand z Norwegii. Później nasza reprezentantka po emocjonującej walce uległa reprezentantce Niemiec Eyleenie Sewinie 6-8. W repasażu Chołuj pokonała Dimitrze Sotiriadu z Grecji przez przewagę techniczną a potem o brązowy medal przegrała 0-1 z reprezentantką gospodarzy Eleną Esposito. 

 

W kategorii 68kg Ewelina Ciunek uplasowała się na piątym miejscu. Jednakże zawodniczka z Namysłowa przegrała dwukrotnie przez przewagę techniczną.

W kategorii 72kg bardzo dobrze zaprezentowała się Kamila Kulwicka. Podopieczna Elżbiety Garmulewicz w ćwierćfinale pokonała Kamilę Gaucaite przez położenie na plecy. W półfinale Polka nie sprostała reprezentantce Rosji Evgenii Zakharchenko. W walce o brąz Kulwicka w emocjonujących okolicznościach uległa Rumunce Marii Nitu 3-2. 

 

W kategorii 53kg rywalizowała Alicja Czyżowicz. W 1/8 finału zawodniczka z Namysłowa pokonała reprezentantkę Gruzji Tamarę Khojashvili przez przewagę techniczną. W ćwierćfinale Czyżowicz niestety przegrała Andreą Aną z Rumunii 2-4.

 

W kategorii 55kg walczyła Patrycja Gil. W kwalifikacjach przegrała z Aleksandrą Nitsenko a potem w repasażu nasza zawodniczka uległa Edzie Tekin z Turcji przez położenie na plecy. 

 

Po zapasach kobiet przyszedł czas na styl wolny. W tej rywalizacji liczyliśmy na Jakuba Brylewskiego. Zawodnik z Krotoszyna rozpoczął swoje walki od ćwierćfinału. Nasz medalista z Mistrzostw Europy z Dortmundu pokonał reprezentanta Niemiec Dominika Klanna 7-2. W półfinale popularny „Masa” spotkał Hovhannesa Maghakyana z Armenii. Wynik nie oddaje do końca przebiegu walki. Pojedynek był bardzo wyrównany ale jednak Brylewski uległ Ormianinowi 8-2. W potyczce o brązowy medal Brylewski walczył z reprezentantem Azerbejdżanu Rahidem Hamidlim.  Niestety zawodnik z Krotoszyna uległ w tym pojedynku 7-4.

 

 

W tych mistrzostwach dobrze zaprezentował się Michał Bielawski. Zawodnik z Poznania po mistrzostwach Europy do lat 23 w Istambule nabawił się kontuzji barku. Dzięki ciężkiej pracy z trenerem klubowym i trenerem kadry narodowej seniorów w stylu wolnym oraz rehabilitacji Bielawski mógł w Rzymie wystąpić. W pierwszej walce Polak przegrał z reprezentantem Węgier Patrikiem Szurovszkim. W repasażu po bardzo emocjonującym pojedynku i wygranym Challenge podopieczny Mateusza Gucmana uległ Ivanowi Nedealco z Mołdawii 6-8. 

Niestety po jednej walce stoczyli inni nasi reprezentanci w stylu wolnym. Wszystkie pojedynki przez naszych zawodników zostały przegrane. 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013