Czwartek, 10.06.2021 r

MISTRZ BARANOWSKI

RANKING SERIES POLAND OPEN- MEMORIAŁ WACŁAWA ZIÓŁKOWSKIEGO W ZAPASACH W STYLU WOLNYM.

Zbigniew Baranowski (92kg), na co dzień reprezentujący Atletyczny Klub Sportowy Białogard - zapasy styl wolny bezapelacyjnie wygrał XXX Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym. Polak warszawski turniej rozpoczął od pewnego zwycięstwa (7:0) nad reprezentantem Uzbekistanu  - Rustemem Shodievem, by w następnym, już półfinałowym pojedynku, ograć (8:7) aktualnego złotego medalistę mistrzostw panamerykańskich- Amerykanina Nathana Jacksona. W finałowym boju nasz zawodnik udzielił surowej lekcji Ukraińcowi, Ilyi Archaii skutecznie go punktując (12:3) i zdobywając jedyny złoty medal dla polskiej reprezentacji w zapasach w stylu wolnym. Brawo Zbyszek!!

Drugim Polakiem walczącym w dzisiejszych finałach był Eduard Grigorev (65kg) LKS Mazowsze Teresin Zapasy Styl Wolny , który turniej rozpoczął od porażki z mistrzem panamerykańskim -Amerykaninem  Johnem Diakomihalisem, ulegając mu na punkty (3:9). Następnie w bratobójczym pojedynku Eduard pokonał (5:1) aktualnego wicemistrza Europy, bardziej doświadczonego kolegę z reprezentacji - Krzysztofa Bieńkowskiego. W kolejnej rundzie na skutek niestawienia się do walki Węgra Musakaeva, Polak wygrał pojedynek walkowerem, by w starciu półfinałowym roznieść (7:0), byłego brązowego medalistę MŚ oraz trzykrotnie trzeciego w europejskim czempionacie, Ukraińca Vasyla Shuptara. W finałowym boju nasz reprezentant ponownie zmierzył się z młodym Amerykaninem Diakomilanisem i po raz drugi nie znalazł sposobu na dobrze dziś walczącego reprezentanta USA, ulegając mu na punkty (4:7). Tym samym Eduard zdobywa turniejowe srebro i za to należą się mu wielkie gratulacje.

Kolejny krążek, tym razem w kolorze brązu zdobył Krzysztof Sadowik 92kg, który w małym finale miał walczyć z dwukrotnym mistrzem świata, reprezentantem USA J'demem Coxem. Amerykanin na macie się jednak nie pojawił i w taki oto sposób nasz reprezentant znalazł się na turniejowym podium.

Swojej szansy na zdobycie brązowego medalu nie wykorzystał nasz olimpijczyk, Kamil Rybicki (74kg)LKS Mazowsze Teresin Zapasy Styl Wolny , który w walce o najniższy stopień podium uległ wysoko na punkty (1:9) reprezentantowi Azerbejdżanu Khadzimuradowi Gadzhievovi, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

W sumie podopieczni trenera Jusupa Abdusalamowa zawojowali na stołecznych matach 5 medali (złoto, srebro i trzy brązy) i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzecim stopniu podium.

Gratulacje!!!

Jutro w warszawskiej hali Arena Ursynów ciąg dalszy turniejowego maratonu, bowiem na stołeczne maty wyjdą Panie walczące w turnieju Poland Open.