Środa, 18.10.2017 r

Miliony złotych dla sportowców i trenerów

Medale z najważniejszych imprez sportowych są cenne nie tylko dla zawodników. Ministerstwo Sportu chce zwiększyć poziom finansowania najlepszych sportowców, by liczba krążków z najcenniejszych kruszców regularnie rosła.

W ciągu najbliższej dekady do sportowców i ich trenerów ma trafić z kasy państwa niemal 111 mln zł. Przynajmniej tak wynika z opublikowanych na stronie Rządowego Centrum Legislacji projektów rozporządzeń w sprawie nagród i stypendiów dla najlepszych z zawodników.

Najistotniejszym z proponowanych rozwiązań jest umożliwienie finansowego honorowania trenerów, których wychowankowie po latach zajmowali podium na najważniejszych imprezach sportowych globu. Jest jednak warunek. Udokumentowana przynajmniej 24-miesięczna praca z zawodnikiem.

Jeśli młody sportowiec rozwinął się i po latach zajął miejsce w pierwszej trójce podczas Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Paraolimpijskich, Igrzysk Głuchych lub Mistrzostw Świata albo Europy w zmaganiach sportowych będących w zainteresowaniu MKOL, trener może liczyć na maksymalnie 10 350 złotych.

Czytaj więcej!

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013