Wtorek, 15.05.2018 r

MEK 2018: Nasi zawodnicy poza strefą medalową

W stolicy Macedonii, Skopje trwają Mistrzostwa Europy Kadetów. Swój start zakończyli reprezentanci Polski w stylu wolnym. Żaden z nich nie dotarł do strefy medalowej. 

Startujący w kategorii 51 kg Daniel Budyka walczył przez cały turniej bardzo dobrze. W pierwszej rundzie zawodnik ZKS Stal Rzeszów pokonał reprezentanta Mołdawii Demiana Liutcanova 6:5. Następnie Budyka spotkał się w 1/4 z Lorikiem Ibri z Kosowa, którego pokonał przez przewagę techniczną 12:0. W ćwierćfinale Polak walczył z reprezentantem Armenii Manvelem Khndzrtsyanem. Niestety Ormianin nie pozostawił Budyce złudzeń i pokonał go przez przewagę techniczną. Reprezentant Armenii dotarł do finału, co otworzyło drogę naszemu reprezentantowi do repasaży. Budyka w repasażu spotkał się z reprezentantem Grecji Ioannisem Martidesem. Polak świetnie rozpoczął ten pojedynek. Szybko zdobył trzy punkty i na przerwę schodził z wynikiem 3:0. W drugiej rundzie jednak stracił swoją przewagę, a na koniec dał się wypchnąć Grekowi poza matę i przegrał cały pojedynek 3:4. 

 

Kacper Wcisło w kategorii 71kg dotarł do ćwierćfinału. Zawodnik ZKS Stal Rzeszów na początek pokonał reprezentanta Słowacji Kevina Mikecza 11:2, a w ćwierćfinale przegrał z Marianem Rallem z Niemiec 4:8. 

 

Duże nadzieje na dobry występ dawał nam Hubert Wiśniewski z LKS Mazowsze Teresin. Polak miał bardzo trudne losowanie. W pierwszej rundzie trafił na reprezentanta Armenii Edgara Aleksanyana. Wiśniewski walczył przez cały czas bardzo mądrze i pokonał Ormianina 4:0. W ćwierćfinale zawodnik LKS Mazowsze Teresin zmierzył się Vasylem Sovą z Ukrainy. Niestety Ukrainiec nie pozostawił naszemu zawodnikowi złudzeń i pokonał go przez położenie na plecy. 

 

W najniższej kategorii wagowej Mateusz Łuszczyński przegrał z reprezentantem Mołdawii Vasilovinem Marcu przez przewagę techniczną. 

 

W kategorii 92kg Jakub Chojnacki nie sprostał reprezentantowi Gruzji Nika Berulavowi, przegrywając 6:12. 

W kategorii 48kg Bartosz Sołtys spotkał się z reprezentantem Gruzji Giorgim Gegashvilim. Niestety nasz reprezentant wyraźnie przegrał przez przewagę techniczną 3:13. 

Krótko walczył również Patryk Sobolewski, który przegrał reprezentantem Mołdawii Danilą Cordobą 0:8. 

 

Tego turnieju do udanych nie będzie mógł zaliczyć Jakub Dwornikiewicz, który w pierwszej walce uległ Hamzy Alacy z Turcji 0:10. Polak dostał szansę w repasażach, ale i tym razem przegrał Mykytą Honczarowem z Ukrainy 0:7

 

Walka Patryka Ciurzyńskiego z reprezentantem gospodarzy Filipem Tasevem przebiegała w dramatycznych okolicznościach. W końcowym rozrachunku Polak okazał się minimalnie słabszy od swojego rywala, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Bardzo dobrze walczył Paweł Mądroszkiewicz, który spotkał się z reprezentantem Izraela Alim Musayevem w 1/8 finału. Żaden z zapaśników nie chciał popełnić błędu. Obaj wykonali akcję za jeden punkt ale reprezentant Izraela otrzymał gratyfikację jako drugi. Na 5 sekund Mądroszkiewicz próbował wykonać obejście ale niestety zabrakło czasu i Polak przegrał 1:2. 

 

Dziękujemy trenerom i zawodnikom za to, że mimo porażek pokazali wielkie serce do walki. 

Jutro zobaczymy na macie nasze dziewczęta. 

W wadze 43kg wystąpi Katarzyna Jargieła, która w kwalifikacjach zmierzy się Klaudią Romanelli z Włoch.

W wadze 49kg zobaczymy Klaudię Czyzio, która zmierzy się z reprezentantką Litwy Gabiją Dilyte w 1/8 finału

W wadze 57kg wystąpi Sylwia Martyka. Jej rywalką w 1/8 finału będzie Tiia Tomson z Estonii. 

W wadze 65kg Amelia Kuraszewska zmierzy się Andreą Deleu z Mołdawii w 1/8 finału. 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013