Piątek, 19.03.2021 r

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Polski Związek Zapaśniczy w ramach dobrych praktyk i współpracy z Wojskiem Polskim przekazał cztery maty zapaśnicze do wielofunkcyjnego wykorzystania przez żołnierzy Wojska Polskiego.

Dnia 19 marca w jednostce wojskowej w Białobrzegach, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, dokonał uroczystego symbolicznego przekazania mat zapaśniczych na ręce Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej generała Jarosława Miki.

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Następnie generał Jarosław Mika przekazał jedną z mat dowódcy batalionu dowodzenia Wojsk Lądowych podpułkownikowi Tomaszowi Sobeckiemu do wykorzystania przez białobrzeskich żołnierzy. Pozostałe maty znajdą się w jednostkach wojskowych w Poznaniu, Wrocławiu i Giżycku.

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Na uroczystości przekazania mat obecni byli również dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych podpułkownik Piotr Waniek, szef Wojskowego Zespołu Sportowego w Białobrzegach podpułkownik Sławomir Kotas oraz żołnierze białobrzeskiej jednostki wojskowej.

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Uroczystość na świeżo rozłożonej macie zapaśniczej, uświetnił pokaz walk w bliskim kontakcie z wykorzystaniem elementów zapasów, boksu i brazylijskiego jujitsu. W pokazie brał udział między innymi porucznik Jacek Fafiński, znamienity sportowiec, wicemistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Atlanty.

Generał Jarosław Mika podziękował za przekazane mat, które z pewnością będą owocnie wykorzystywane do szkolenia żołnierzy w Wojskowych Zespołach Sportowych i innych jednostkach wojskowych.

Prezes Andrzej Supron złożył podziękowała na ręce generała Jarosława Miki, za bardzo dobrą i owocną dla obu stron współprace. Dzięki przychylności dowództwa Wojska Polskiego, nasi czołowi zawodnicy mogą godzić zawodową służbę wojskową z wyczynowym uprawianiem zapasów. Wojsko Polskie zaś zyskuje niezwykle sprawnych i wyszkolonych żołnierzy.  Służba w wojsku jest bardzo podobna do wyczynowego sportu, należy dużo i wytrwale trenować. Stąd wyczynowi sportowcy, są bardzo wartościowymi żołnierzami.

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Maty zapaśnicze dla Wojska Polskiego

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013