Wtorek, 04.12.2018 r

Konferencja trenerów w Teresinie za nami

W dniach 1-2.12.2018 odbyła się konferencja trenersko - sędziowska w Teresinie. 

Konferencje otworzył prezes PZZ Andrzej Supron, który krótko podsumował rok 2018. Prezes zaznaczył, że mimo nieporozumień nadal jesteśmy w jednej rodzinie zapaśniczej. Zaprosił również uczestników konferencji na Drużynowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się 21 grudnia 2018 w hali gier Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Te zawody będą podsumowaniem sezonu w zapasach w bieżącym roku.

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać dwa wykłady. Doktor Dariusz Gierczuk mówił o wybranych czynnikach warunkujących wyniki sportowe w zapasach. Natomiast Jarosław Świderski przedstawił bardzo ciekawą prelekcję na temat zapobiegania urazom w treningu zapaśniczym.

 

Również głos zabrał przedstawiciel Instytutu Sportu, Wojciech Borowiak, który przedstawił bardzo interesujące statystyki rywalizacji w zapasach między kontynentami i mówił o tym jak ważny jest sztab lekarzy, fizjoterapeutów oraz sparingpartnerów dla reprezentacji. 

Później rozpoczęły się panele w trzech konkurencjach (Styl wolny, Styl klasyczny, Zapasy kobiet). Wstępnie ustalono łączki na rok 2019 i dyskutowano na temat wspólnych kierunków szkolenia.

W sobotni wieczór zarząd PZZ wręczył nagrody trenerom kadry narodowej i tym trenerom klubowym, których zawodnicy zdobyli medale w 2018 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się następujący trenerzy: 

Yusup Abdusalamov

Piotr Krajewski 

Chazbulat Bazorkin 

Piotr Szczeponiok 

Mateusz Wanke 

Edward Barsegjan

Bartłomiej Pryczkowski

Marian Filipowicz 

Wojciech Sadowski

Remigiusz Mayer 

Andrzej Jaworski 

Dariusz Kucharski 

Sebastian Maczuga

 

W niedzielę była kontynuowana dyskusja w panelach. Konkluzje z rozmowy trenerów są obecnie analizowane przez wydział wyszkolenia Polskiego Związku Zapaśniczego. 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013